کد خبر : 266245

متن کامل نامه ۱۰ هزار استاد بسیجی دانشگاه به مردم

راهکار های خروج از وضعیت فعلی: الف) تشکیل مجلس رِجَالٌ صَدَقوُا؛ مجلس تراز گام دوم انقلاب اسلامی ب) بازگشت شعار های انقلاب اسلامی ج) ارتقاء کیفیت های مدیریت با تأسّی به الگو و مکتب شهید سلیمانی
 به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید؛ در آستانۀ یوم الله دوم اسفند؛ روز برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ده هزار نفر از استادان و مدرسان بسیجی دانشگاه‏ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور با نامه ای انتخاباتی به مردم ایران در مقام مستشاری ویژگی های نمایندگان اصلح برای تشکیل مجلس یازدهم را در نخستین انتخابات چهل سالۀ دوم انقلاب احصا و به ایرانیان معرفی کردند.
مشروح نامۀ استادان و مدرسان بسیجی دانشگاه‏ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ ﴿ قصص/۵﴾
و ما اراده داشتیم که بر آن طایفه ضعیف و ذلیل کرده شده در آن سرزمین منّت گذارده و آن ها را پیشوایان (خلق) قرار دهیم و وارث (ملک و جاه فرعونیان) گردانیم.
سلام و درود خدا بر مستضعفان زمین. سلام و درود خدا بر مردم ایران زمین. سلام و درود خدا بر اُمتی که امامشان (سلام الله) آن ها را بهتر از امت رسول خدا در عصر حجاز خواند. درود و رضوان الهی بر آن امام عظیم القدری که بزرگواری تاریخی ملّت ایران را به این سرزمین برگرداند و در مسیر نصرت دین خدا هدایت و بسیج کرد. سلام و رحمت الهی بر خوبان امت که در این راه جان باخته وزندگی جاوید برگزیدند. سلام و درود بی پایان بر شما ملّت شریف ایران که با خودآگاهی تاریخی، رنج مقابله با استبداد و استکبار را تحمل کرده و نگذاشتید این بدگوهران به اهداف شوم خویش در ایران و جهان دست یابند.
ملّت مسلمان ایران! نامة استادان به شما بی واسطه و فرا حزبی است!
فرارسیدن نخستین سالگرد انقلاب اسلامی و تولّد مجددتان در چلّة دوم را به شما مردان مقاوم، بانوان صبور، جوانان هوشیار، استادان گرامی، دانشجویان بیدار، معلمان دلسوز، دانش آموزان کوشا، برادران و خواهران انقلابی و وطن خواه تبریک و تهنیت می گوییم و چهل ویک سال، مقاومت، پایداری و تلاشتان برای پیشرفت را از صمیم جان می ستاییم. چراکه اینک به باور و یقین رسیده ایم که تحمل این همه مشکل و موانعِ دشمن ساخته و سختی های ناشی از خنجر نفوذی ها، نیش کج فهمان، سوء تدبیر نااهلان ممکن نبوده و نیست مگر باایمان و بصیرت شما که دنیا را به تسلیم و تعظیم واداشته است.
ما جمعی از استادان و مدرسان دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور، اولاً از اینکه به عنوان بخشی از خانواده بزرگ ایران زمین، در کنار و میان شما چنین ملّتی عظیم قرار داریم، بر خود بالیده و به آن مفتخریم که در این چهل ویک سال از پیمایش راهی ناهموار با دامنه ای سخت و در شیبی تند توانسته ایم با شما تا آستانة صعود به قلّة نهایی پیشرفت، همگام شما باشیم.
ثانیاً؛ خویش را در همه دردها، ناملایمات و شادی ها با شما ملّت عظیم الشأن شریک می دانیم.
ثالثاً؛ علاوه بر جنگ های تحمیلی نظامی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان ملّت، البته ما وجود برخی مشکلات ناشی از کژ کارکردی ها و سوء تدبیرها، مناقشه های بی فایده و زیاده خواهی ها، اشرافی گری و تجمل زدگی ها، دست درازی به بیت المال و رانت خواری ها و آثار زیان بار آن را در جامعه انکار نکرده و از بروز و شیوع آن متأسف و به جای مجلس و دولت و دستگاه قضا از شما عذرخواهی می کنیم؛ با این مقدمه، خود نیز به نیابت از جامعة استادان، مدرسان و نخبگان برای همه قصور و تقصیر های خویش در زمینة روشنگری، اطلاع رسانی به موقع، مطالبه گری از دولتمردان ونیز از کوتاهی ها در کمک به حلّ مسائل کشور و پاره ای دیگر از غفلت ها از خدای بزرگ و شما ملّت شریف ایران پوزش طلبیده و اینک عزم خویش را برای جبران گذشته و تغییر شرایط به نفع ملّت و کشور اعلام می داریم.
امّا مردم بزرگ ایران! شما به یُمن آزاد شدن سیاست ورزی در دوران پسا پهلویسم، رشید هستید، آزادی قوای شما مردم، نظام سیاسی ایران اسلامی را چهل و یک ساله کرد؛ شما ماندید و فرعون های منطقه، یکی پس از دیگری رفتند و روسیاهی بر دل آرزومندان فروپاشی این نظام خدا مدار و مردم گرا در چهل سالگی باقی ماند.
اما ما دانشگاهیان و مدرسان برای اینکه خود را وامدارزیستة شما چنین ملّتی می دانیم بر آن شدیم تا بدون واسطة احزاب ناکارآمد، گروه های سیاسیِ سیاست زده و قرار گرفتن در کنار شما توده مردم در قالب جبهه بزرگ علمی و فرهنگی ده هزارنفره از استادان و مدرسان، در مقام مستشاری شما ملّت، دربارة مجلس یازدهم و شاخص های انتخاب نمایندگان نامه ای صادقانه بدون پیچیدگی‏های رایج علمی را تقدیم نماییم.
کشور از مسیر انتخاب مردم پیشرفت می‏ کند
ما مردم باید از «تجربه های دور و نزدیک»، درس بگیریم و عبرت بیاموزیم؛ انسانِ عاقل و باتدبیر، کسی است که «تجربه های اشتباه و خطا» را تکرار نکند. ما باید «حافظۀ تاریخیِ» خویش را تقویّت کنیم و همواره در یاد داشته باشیم که «انتخاب های گذشتۀ» ما، چه نتایجی را به دنبال داشت. ملاکِ حقیقی برای انتخابِ مجدّد، همین امر است و هیچ چیزی هم مرتبه و هم وزنِ آن نیست. شاید بتوان بر «اشتباهِ نخست»، چشم فروبست و آن را توجیه کرد، امّا «اشتباه های بعدی» و تکرارِ خطای واضح، در هیچ منطقی، پذیرفتنی نیست. پس نباید دچارِ «انتخاب های ناروا» شویم و در چرخۀ باطلی از «گزینش های خویش ساخته»، اسیر گردیم. اینک، «کارنامۀ عملی و عینیِ» همۀ مجالس، پیشِ روی ما است و ما می توانیم به آسانی، «تفاوت ها» و «مزیّت ها» را بشناسیم و دریابیم در چه دوره ای، چه رخ داده وزندگی واقعیِ ما، چه تجربه هایی را از سر گذرانده است.
ملّت شریف ایران! شما از مسیر «انتخابتان»، کشور را پیش برده و به جلو سوق خواهید داد؛ ایرانِ امروز، سخت محتاجِ «حرکتِ جهشی، میانبر و شتاب دار» است. ازاین رو، ما مردم باید فکر کنیم که با انتخابِ چه کسانی، کشور با «شتاب و سرعت بیشتری» پیش می رود؛ چنین حرکتی، از عهدۀ هرکسی ساخته نیست و همگان نمی توان در شرایطِ دشوار و در پیچِ تاریخی، «مردِ میدان» باشند و «گام های بلند و تاریخ ساز» بردارند. «کار های بزرگ»، از «انسان های بزرگ» ساخته است؛ آنان که می توانند در برابرِ موانع و مشکلات، «قاطعانه» و «مردانه» بایستند و سپرِ بلای مردم و کشور باشند و هیچ فرصتی را برای «پیشرفتِ ملّیِ جهش وار» از دست ندهند. پس به یقین، نباید به «صالح» اکتفا کرد، بلکه نباید جز «اصلح» را پذیرفت. «انتخابِ اصلح»، یعنی انتخاب کسی که با عزم و ایمانِ خلل ناپذیر و کم نظیر، «عظمت های بزرگ» را در کوتاه مدت برای ایران می آفریند.
با این توضیح معتقدیم پیش نیاز همه تحلیل ها، تبیین ها و راهبرد ها و عملیات دگرگونی به سوی اعتلاء و پیشرفت، متاع گران بهای صداقت است؛ صداقتی که در همة ارکان و اجزاء نهادینه و گسترش یافته و استحاله و تغییر نیابد.
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقوُا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَیٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا ﴿احزاب/۲۳﴾
نیاز امروز ایران به رجال صادق در دستگاه های مقننه، مجریه و قضاییه، نیازی تاریخی است و از همین ابتدا صادقانه می گوییم که برای دست یابی به ایرانی آباد و آزاد در ۱۴۰۴ به مجلسی که مجلس رِجَالٌ صَدَقوُا باشد نیازمندیم، زیرا آغاز مسیر چهل سالة دوّم را در تشکیل مجلسی مردمی، کارآمد، نو، انقلابی، دانش‏پایه، مقاومتی و مطالبه گر می دانیم، امّا به نظر می رسد لازم است دربارة چرایی و علل بروز برخی نارسایی ها و اشکالات موجود با شما ایرانیان عزیز سخن بگوییم.
درنگی در چرایی و علل شرایط فعلی
ملّت بزرگ ایران! شما بهتر می دانید که یکی از عوامل اصلی مشکلات اقتصادی ایران عزیزمان، کارشکنی ها، مانع تراشی ها، هزینه تراشی و تحریم های سختِ و نیمه سختِ ناشی از دنائت و خباثت دشمنان این سرزمین است.
دوّمین علّت، امّا در راهبرد ها و راهکار هایی غلط است که از سوی برخی دولتمردان اتّخاذ و بر کشور حاکم شده و به جای تکیه بر سرمایه های انسانی و طبیعی و دیگر داشته های خود، دست ذلّت و دستان نیاز به سمت بیگانگان دراز کرده و به استمداد و استقراض خارجی دل خوش کردند؛ این در حالی است که شما ملّت بار ها به کارگزاران گفته اید که هر جا دست نیاز به سوی اجانب دراز کردید دشمنان این سرزمین جسورتر و سفره های معیشت و کسب وکار ایرانیان تنگ تر شده است، کما اینکه تاکنون نه از سوی آن ها تأمین شدیم و نه خودمان اقدامی بنیادین برای برون رفت از مشکلات اتخاذ کردیم!
عامل سوّم، امّا بی توجهی به مشکلات توده ها و مستضعفین جامعه بود، این پدیده متأسفانه از زمانی شروع شد که روحیة اشرافی گری در برخی از مدیران رواج یافت و برخی کارگزاران، با اشتباه محاسباتی، دورة پس از دفاع مقدس را آغاز رفاه و درآوردن لباس مقاومت و سلوک و منش انقلابی تعریف کردند که از لوازم آن فراموش کردن نیرو های رزمنده، دوری از تودة مردم مستضعف و باز کردن سفرة تساهل، تسامح، غیرت و وطن خواهی بود.
علّت دیگر البته بی دقتی گروه های مرجع و نیز عدم ارائة فناوری سیاست ورزی صادقانه از سوی احزاب و متعاقباً فقدان تطبیق گزینش اصلح در انتخابات با تراز مطالبات انقلابی و هم سنخ با نیاز های واقعی و اولیه خود مردم بود. نظام اسلامی در این میان البته سفره دمکراسی و مردم سالاری دینی را گسترانیده و به نتایج انتخاب اکثریت، پای بند بوده و برای عدم عقب نشینی از خواست جمهوریت و حق الناس ها، هزینه های زیادی ازجمله وقایع تلخ فتنة ۸۸ پرداخت کرده است، زیرا نظام اسلامی، برخلاف نظام های زرسالار و زور مدار، مردم را امانتی الهی و حقوقشان را، حق الناس می داند؛ سرنوشت و رویه ای که به گواه قرآن مجید جز با خواست شما ملّت و بلوغ سیاسی و انقلابی جوانان در راستای مطالبات حقیقی و واقعی مردم دگرگون نخواهد شد.
پنجمین علّت را باید در طبقه بندی جعلی و کم ظرفیت و ناهمسنگ جریان های سیاسی کشور به دو جناح چپ و راست مذهبی از مجلس دوّم شورای اسلامی جستجو کرد که سبب ایجاد اختلاف دائمی میان نیرو های انقلاب گردید. نزاعی که بعد ها تحت عنوان اصلاحات، اصولگرایی و یا با ادعایی موسوم به اعتدال گرایی بخش زیادی از توان جامعه را مصروف خود کرد. روندی که نه تن ها هیچ ره آوردی برای ملّت ایران نداشت بلکه بخشی از توان کشور و نظام برای حل مشکلات جامعه را متوجّه خویش ساخته و با قطبی کردن جعلی مردم ماجرا های تلخی را نیز رقم زد؛ گو این که با آغاز چهل سالگی دوم انقلاب و با توجه به ظرفیت های عظیم، سپهر سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگیِ این سرزمینِ بزرگ و دین پایه، به سقفی گسترده تر از سقف های کوچک و بعضاً کاذب گفته شده نیاز دارد.
عامل ششم که شاید مهم تر از سایر موارد باشد، راه ندادن تفکر انقلابی به حوزه های مدیریت کلان کشور به ویژه عرصة دیوان‏سالاری اقتصاد و فرهنگ می باشد. دو حوزه ای که ناکارآمدی در آن ها سبب بروز مشکلاتی در زندگی و معیشت روزمرة مردم و سبک زندگی آنان شده است. این در حالی است که تجربه عینی و واقعیت های میدانی ۴۰ سال گذشته نشان می دهد که هر جا انقلابی عمل کردیم موفق بوده ایم. موضوعی که رهبر حکیم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) نیز در بیانیه گام دوم مورداشاره قرار داده و به آن تصریح می کنند: «بدانید که اگر بی توجهی به شعار های انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه هایی از تاریخ چهل ساله نمی بود -که متأسفانه بود و خسارت بار هم بود - بی شک دستاورد های انقلاب از این، بسی بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمان های بزرگ، بسی جلوتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نمی داشت.»
ایرانیان عزیز! غفلت از جریان انقلابی سبب بروز چند مشکل اساسی در این کشور پهناور و پراستعداد شده است که از نگاه شما مردم پنهان نمانده، امّا ما در جایگاه مستشاری شما مردم بزرگ، برخی از عمده ترین آن ها را در همسویی با شما به شرح زیر می دانیم:
۱- طمع دشمنان انقلاب اسلامی به نتیجه برخی اقدامات خصمانه مانند تحریم های اقتصادی برای تولید فشار بیشتر بر ایرانیان؛
۲- ایجاد احساس به خطر افتادن قوام انقلاب اسلامی با حمله به ارکان نظام اسلامی و مردم سالاری دینی؛
۳- سرریز شدن ناکامی های اقتصادی و فرهنگی ناشی از ساختار های شبه مدرن و وارداتی به حوزه امنیتی؛
۴- دشوار شدن معیشت، افزایش بیکاری، کاهش ارزش پول ملّی، تعطیلی کارخانه ها و ... به خاطر دوری از مختصات جامعة ایرانی؛
۵- سخت شدن دفاع از ارزش های انقلاب و نظام اسلامی به دلیل میدان دادن به ارزش های غربی از سوی برخی ساختار های رسمی.
با توجه به این موارد، اصلی ترین محور گفتگوی استادان و مدرسان با شما مردم شریف در چگونگی خروج از این وضعیت است تا هم انقلاب اسلامی تداوم یافته و هم مردم از شرایط دشوار زندگی نجات یابند.
راهکار های خروج از وضعیت فعلی:
الف) تشکیل مجلس رِجَالٌ صَدَقوُا؛ مجلس تراز گام دوم انقلاب اسلامی
تجربه ۴۰ سال قانون گذاری در چارچوب نظام اسلامی اقتضاء دارد تا با نگاهی آسیب شناسانه به رفع نقاط ضعف و اشکالات ده دورة گذشته پرداخته و مجلسی در تراز گام دوم انقلاب اسلامی شکل داد. مجلسی که تمامی راه یافتگانش، صادقانه به امکانات متنوع و گسترده ایران واقف و به استعداد های ایرانی برای درمانی ایرانی باور و یقین داشته باشد؛ اصطلاحاً مجلس "رِجَالٌ صَدَقوُا" باشد؛ فعل و گفتار نمایندگانش مبیّن خلاف گویی، کذب و نفاق نبوده و آینة تمام نمای ایران بزرگ و اسلامی باشد. خانة ملّت در چهل سال اوّل انقلاب اسلامی وظایف بزرگی بر عهده داشت که به رغم کاستی ها، کارنامه نسبتاً موفقی نیز برجای گذاشت، امّا با این مجلس، نمی توان به چهل سالة دوم نقل مکان کرد، زیرا مجلس، پیشران حکمرانی در اعتلای کشور است. در گام دوم انقلاب یعنی چهل سالة دوم، امّا این مجلس، رسالتی بس بزرگی دارد که بدون استفاده از تجارب ۴۰ سال گذشته و رفع نقایص و اشکالات آن در حوزة قانون گذاری و نظارت نخواهد توانست در انجام آن کامیاب شود.
در چلة دوم، مجلس، دیگر صرفاً وظیفه رأی اعتماد و تصویب بودجه ندارد. باید کاری کنیم صحن مقدسش که آغشته با خون جان‏های پاک گرفته شده از سوی داعش است به محلّ لابی ها و زد و بند در توزیع یا تصویب اعتبارات و تأیید و رد کردن استیضاح ها و نظارت های فرمالیته نباشد، مجلس در این گام باید قد کشیده و بزرگ تر شود؛ رسالت مجلس مطابق با بیانیه گام دوم کمک به عبور ایران از مرحله دولت سازی اسلامی به جامعه-کشورِ اسلامی و فراهم کردن زمینه های شکل گیری تمدن اسلامی است. بدیهی است در همین راستا چنانچه مجلس شورای اسلامی نتواند با ترسیم استاندار های لازم دولت و جامعه اسلامی به رفع موانع شکل گیری نظام مترقی- حکمرانی اسلامی بپردازد، چشم انداز روشنی جهت تحقق تمدن بزرگ اسلامی ایجاد نخواهد شد.
مردم شریف ایران! مجلس یازدهم به عنوان اولین مجلس در گام دوم چهل سالة دوم انقلاب اسلامی باید از جهات گوناگونی متمایز از مجالس گذشته باشد و این امر ممکن نیست مگر با تغییر ملاک ها و معیار های گزینش ما و شما در انتخاب تک تک نمایندگانی که بارأی ملّت بر کرسی مجلس می نشینند. به این ترتیب اگر ما مردم بتوانیم ملاک های انتخاب را از متغیر های فرقه ای، قومیتی، قبیله گرایی، خاص گرایی، هیجانات زودگذر، عوامل احساسی، لجاجت های شخصی، مداخلات بیگانگان، پول های کثیف و... تغییر داده و تحت تأثیر فضای تبلیغاتی، مطامع فردی، منافع گروهی، تطمیع و تحریک قرار نگیریم، می توانیم مجلسی تراز گام دوم انقلاب اسلامی و مجلس رِجَالٌ صَدَقوُا شکل دهیم.
ب) بازگشت شعار های انقلاب اسلامی
چنانکه حضور شما ملّت شریف عرض شد؛ انتخابات مجلس یازدهم، نخستین تجربه حضور مردم در پای صندوق های رأی در چلّه دوم انقلاب اسلامی است، امّا این حضور مستظهر به ۴۰ سال تجربه و حدود ۴۰ انتخاب ملّی می باشد. تجارب ملّت در ۴۰ سال گذشته نشان می دهد هر جا شما و ما انقلابی، یعنی مطابق شعار های اصلی انقلاب ایرانیان عمل کردیم موفق بوده ایم پس عقلانیت ایجاب می کند تا انقلابی گری را به عرصه های ناموفق و دورمانده از انقلاب همانند حوزة اقتصاد، فرهنگ، اجتماع و... بکشانیم و اجازه بدهیم تا مدیریت های جهادی بر کرسی های مدیریتی حاکم شود. این مهم، امّا الزاماً از روش های ایفای نقش مردم سالارانه ممکن خواهد شد که بهترین فرصت آن اکنون یعنی انقلابی کردن ترکیب مجلس آینده است.
مردم بزرگ ایران! مراجعه به فرهنگ انقلاب و انقلابی کردن تفکر مدیران، هنری است که از عهدة هیچ کس جز شما خوبانِ جهان برنمی آید. البته تا زمانی که ملاک و معیار های انتخاب نمایندگان مجلس معیار های انقلابی و بر اساس ارزش های انقلابی و اسلامی نباشد تصور شکل دهی مجلس مردم گرا و انقلابی نیز ممکن نیست.
همه می دانیم که مقصود از مجلس انقلابی چیست، امّا به منظور جلوگیری از سوءاستفاده مخالفان انقلابی گری که هم دستانه با بیگانگان و دشمنان این ملک و ملّت به دنبال تخریب این رویکرد انقلاب و ارائه تصویری غلط از نیرو ها و کارکرد های انقلابی و خود انقلاب هستند، به چند ویژگی مجلس انقلابی توجه می‏کنیم:
۱. دارای روحیه مردمی، تفکر بسیجی و مدیریت جهادی همراه با ساده زیستی و فاصله گذاری با خطّ اشرافی؛
۲. مشی مقاومتی در شکل دهی ساختار های قوی ایرانی-اسلامی در محیط ملّی و مقاومت ساز در منطقه و محیط بین‏المللی؛
۳. مبتکر و خلّاق در حلّ مشکلات و مسائل جامعه، تأمین کرامت و حقوق شهروندی؛
۴. مبرّا از سیاسی کاری و کارآمد در نظارت بر حفظ منابع و منافع عمومی و ملّی؛
۵. پاک دستی و دورنگه داشتن خود و خانوادة خود از امتیازخواهی ها، رانت ها و ایجاد فاصله و خط کشی با جریانات فراقانونی قدرت و ثروت؛
۶. متّحد و منسجم با امور کلان و همدل در حل مشکلات کشوری؛
۷. فراهم کننده زمینه حضور مردم در ادارة کشور؛ به خصوص از طریق واگذاری امور اقتصادی به بخش های غیردولتی؛
۸. معتقد به چرخش نخبگان و سرمایة عظیم جوانی برای پیشرفت جهادی و میانبر کشور؛
۹. تمرکززدایی از پایتخت و ایجاد نگاهی متوازن و عادلانه به تمامی مناطق کشور؛
۱۰. پیش قراول درحرکت به سوی پیشرفت از طریق پایش قوانین مزاحم، منسوخ و فرسایش گر با وضع قوانین جامع و هم سنخ با پیشرفت متوازن کشور؛
۱۱. توانا در تبدیل مطالبات به حق و بر زمین ماندة مردم به تصمیم های منطقی در خانه ملّت؛
۱۲. کشف افق ها و زمینه های نو برای تولید قدرت و مزیّت های محلی، استانی، ملّی و فرا ملّی برای اعتلای ایران عزیز؛
۱۳. کارآمد، پرتحرک، برنامه محور، عملیاتی و خستگی ناپذیری توأم با قطع امید از دولت جنایتکار آمریکا و اروپای همدست او در ساماندهی اقتصاد کشور؛
۱۴. خلّاق و پیشتاز در تحقق سیاست های میان قوه ای؛ تعامل با قوا و جامعه با مجالس کشور های همسایه، منطقه و جهان؛
۱۵. توانا در بهبود کیفیت زندگی مردم از طریق ایفای وظایف قانونی و نظارتی و کارآمد در فهم تحولات آینده و هوشمندی در سناریونویسی مواجهه ها؛ با رویکرد حلّ المسایلی و متناسب با مقتضیات زمان؛
۱۶. استکبارستیز، دشمن شناس و شجاع مقابل بیگانگان در تأمین منافع ایران و اسلام.
ج) ارتقاء کیفیت های مدیریت با تأسّی به الگو و مکتب شهید سلیمانی
حال که آمریکای جنایتکار، سپهبد و سپهسالار ایران و اسلام؛ حاج قاسم سلیمانی را با ترور پنهان و در دل شب از ملّت ایران گرفت تا به زعم خود درروند پیشرفت های ایران خلل ایجاد کند، مردم ایران می توانند با الگو قرار دادن این شهید بزرگوار، نمایندگانی با شاخصه های جدید روانه مجلس نمایند.
مردم ایران به یُمن حماقت ترامپ در به شهادت رساندن سردار سلیمانی متوجه وجود مردان بزرگ و سرمایه هایی گران سنگ در کشور شدند؛ میلیون ها انسان در تهران و شهر های کوچک و بزرگ ایران قیام کرد و رستاخیزی واقعی و شانه به شانة افسانه ها آفریدند، این قیام مردمی اینک اگر از سوی خود مردم، امتداد اجتماعی نیابد کار به سامان نخواهد شد. قیام کنندگان می توانند استاندار های معمول گذشته برای وکالت و مدیریت در کشور را در روز های پسا ترور و پسا تشییع تغییر دهند. اکتشاف سلیمانی از سوی ملّت، توقع از کارگزاران و بهبود در روش های حکمرانی را افزایش داده است، زیرا سپهبد سلیمانی به ملّت ایران نشان داد که مسئول و کارگزار ارشد یک سازمان و یک ساختار چابک انسانی، مدیر عالی و فرمانده بزرگ می تواند؛ پرکار و پرتلاش باشد، امّا حقوق نجومی دریافت نکند. او به ما آموخت که می توان عاشق شهادت بود و عاشقانه برای مردم کارکرد، امّا برای خود و دختر و پسران خود، ویژه خواری و امتیاز طلبی نکرد؛ می شود مدیری ارشد و فرمانده ای عالی رتبه بود، ولی ساده زیستی پیشه نمود؛ "حاج قاسم" به ما آموخت؛ ممکن است به صورت مکرر به مأموریت های خارجی رفت، ولی حق مأموریت های دلاری به خانه نیاورده و مانور تجمل نداد؛ می شود انقلابی بود، امّا گرایش های قبیله ای- سیاسی نداشت. می شود درجه بالای نظامی داشت، ولی باروحیه ای بسیجی کارکرد؛ می توان هم زمان در چند کشور و در جبهه های مختلف با دشمن جنگید، امّا بر کسی منّت نگذاشت. می شود ولایت پذیری و اطاعت از رهبری حکیم را مهم ترین شئون عاقبت به خیری دانست، امّا با همه مهربان بود. می شود مخلص و فداکار بود، امّا تدبیر و مدیریت را در حدّ عالی به کاربست و در امور ملّت شُل کاری به خرج نداده و وجدان کاری داشت؛ می شود قهرمان میدان های سخت بود، امّا در میان مردم با رأفت و مهربانی زندگی و با آن ها معاشرت صمیمانه و غیر تصنّعی داشت؛ می شود برای اسلام و نظام و برای ایران و مردم هزاران بار بیشتر از آرش غرور آفرید و در واقعیت از رستمِ افسانه ها پیشی جست، امّا خودشیفته و مغرور نشد. می توان شبانه روزی کار و تلاش کرد، امّا دنبال آوازه و شهرت نبود تا آنجا که در جلسات عمومی در مقابل چشمان امام "ظاهر" نشد؛ می شود در ولایتمداری بی نظیر بود، امّا طلبکار نظام و مردم نشده و برای خود و اطرافیان سهم خواهی ننمود، آری! ایرانیان! به همین خاطر او نه سلیمانی که یک "مکتب " بود؛ آنگاه که فرمود؛ «سردار شهید عزیز ما را با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس آموز، با این چشم نگاه کنیم آن وقت اهمیت این قضیّه روشن خواهد شد.» پس اگر بخواهیم با این رَجُل صادق، "همانند جویی" کنیم و به مجلس "رِجَالٌ صَدَقوُا" دلالت شویم باید به اصول مکتب سردار سلیمانی ملتزم باشیم که عبارت اند از:
۱- باور قلبی و اجتماعی به اندیشه ولایی و اعتقاد عملی به ولایت فقیه
حاج قاسم معتقد بود «اگر ملّتی فاقد رهبری هوشمند، حکیم، بصیر و متقی باشد؛ آن ملّت شکست می خورد، گو اینکه می گفت باید توجّه کنیم که چرا بیداری اسلامی در کشور های مثل مصر، تونس و لیبی پیروز نشد؟» و خودپاسخ داد که این ملّت ها فاقد رهبری بصیر بودند... و بر آن بود که دلیل اصلی پیشرفت عظیمی که ایران را به قطب عالم اسلام تبدیل کرده، همانا رهبری و انسان های فداکاری هستند که همپا و همراه با رهبری، گام برمی دارند.» موضوعی بنیادین که امروز دوست و دشمن بر آن صحه می‏گذارند که جایگاه ولایت فقیه از حیث علمی، عقلی و سیاسی در حفظ هویت ملّی و انقلابی ایران، جایگاهی ممتاز و بی بدیل بوده است ازاین رو ضمن بزرگداشت یاد و راه مبارک معمار کبیر انقلاب و جمهوری اسلامی ایران؛ حضرت امام خمینی، از ۳۰ سال زعامت حکیمانه، متشرعانه و مردم سالارانه حضرت آیت الله العظمی خامنه‏ای مدظله العالی از طرف شما و نخبگان سپاسگزاری می‏نماید.
۲- تکلیف شناسی و انجام وظیفه
اصل دیگر در «مکتب سلیمانی»، «شناخت تکلیف و انجام وظیفه به موقع و به اندازه» است. حاج قاسم، هیچ گاه در طول خدمت خویش دچار ترس و تردید و تزلزل نشد و از راه برنگشت به خصوص با تهدید و تطمیع دشمنان ایران تغییر چهره نمی داد؛ با تردیدآفرینی ها، دلش نلرزید و هرگز احساس پشیمانی نداشت! زیرا تکلیف برایش روشن و مشخص بود. آن را فهمیده بود و بر طبق آن عمل می کرد. با این حساب، بزدلانِ تکلیف ناشناس به درد نمایندگی ملّتی هفت هزارساله نمی خورند؛
۳- جهت گیری انقلابی و جهادی
«جهت گیری انقلابی و جهادی» جزو شاخصه های «مکتب سلیمانی» است. او جناحی نمی اندیشید، ولی به فرموده رهبر معظم انقلاب به شدّت انقلابی بود. امّا چنانکه در سطر های نخست نامه ذکر شد برخی می خواهند کارکرد های انقلابی را انکار کنند، چون خود به خاطر تغییر چهره و سبک اشرافی و اتخاذ سیاست بی تفاوتی به امور ایران و اسلام، اصل انقلاب را با خدشه و انکار مورد خوانش قرار می دهند حتّی با گستاخی و فرار به جلو، حاج قاسِم جان برکف و انقلابی را با مرض های دل خود تحلیل می کنند؛ که باید از قول رهبری حکیم به آن ها گفت «انقلاب و انقلابی گری خطّ قرمزِ قطعیِ حاج قاسم بود؛ این را بعضی ها سعی نکنند کم رنگ کنند، این واقعیت او است؛ ذوب در انقلاب بود، انقلابی گری خطّ قرمز او بود. حاج قاسم در این عوالمِ تقسیم به احزاب گوناگون و اسم های مختلف و جناح های مختلف و مانند این ها نبود، امّا در عالَم انقلابی گری چرا! به شدّت پایبند به انقلاب، پایبند به خطّ مبارک و نورانیِ امام راحل (رضوان الله علیه) بود.» ایرانیان عزیز! تابلوی خصال انسانی و انقلابی حاج قاسم پیش روی ماست. ما از ملاک های مکتب حاج قاسم تنزل نمی‏کنیم، زیرا اکنون به مجلس "رِجَالٌ صَدَقوُا" نیاز داریم؛
۴- خودسازی برای مقابله با خودخواهی
حاج قاسم اهل توجه، تذکر و خشوع، دائم الذکر، اهل مستحبات و اهل بکاء بود. رهبر معظم انقلاب در منزل سپهبد سلیمانی با تأکید بر اینکه جهاد بیرونی متکی به جهاد اکبر، یعنی جهاد درونی است، خطاب به دختر شهید فرمودند: «همه مردم عزادار و قدردان پدر شما هستند و این قدردانی در اثر اخلاص بزرگی است که در آن مرد وجود داشت، چراکه دل ها به دست خداست و بدون اخلاص، دل های مردم این گونه متوجه نمی شود» پس باید اذعان نمود در چلة دوّم انقلاب مجلسِ دو چهره و دور از اخلاص، سمِّ مهلکی است که دیگر اجزای حکمرانی در ایران را به تباهی خواهد کشاند.
۵- بی اعتقاد به مرز ها در خدمت به ایران و اسلام
مردم شریف! حاج قاسم رزمنده ای بدون مرز و میدان دار دفاع از مستضعفان در جهان بود. چنانکه رهبری حکیم فرمودند؛ «میهن عزیز ما یک بخش مهمّی از امنیّتش محصول کار همین جوانان مؤمنی است که در زیر فرماندهی سردار شهید عزیزمان سال ها کارکردند، تلاش کردند؛ این ها امنیّت آورند، برای کشور هم این ها امنیّت می آورند؛ بله! به کمک فلسطین و غزّه و دیگر مناطقی که به وجود آن ها نیاز هست می روند، امّا برای کشور خودمان امنیّت ایجاد می کنند. آن دشمنی که آمریکا او را تجهیز کرده است، نه برای عراق و سوریه، بلکه درنهایت برای ایران، ایران عزیز؛ داعش را درست کردند، نه برای اینکه فقط در عراق مسلّط بشود، هدف اصلی و نهایی، ایران بود. آن ها می خواستند از این طریق، امنیت ما را، مرز های ما را، شهر های ما را، خانواده های ما را دچار ناامنی و تشویش بکنند؛ این ها متوقف شدند به کمک همین جوانان مؤمن و عزیزی که رفتند و این تلاش بزرگ را انجام دادند.» با این وصف کیست که نداند مجلسی که تحت تأثیر رسانه های دشمن تمام همّ و غمّ خود را برای حرکت در درون مرز های ایران مصروف کند و با مسائل همسایگان، منطقه و جهان بی ارتباط باشد؛ دیر یا زود درخواهد یافت که باید از داخل خانه های مردمان وطنش با بیگانگان بجنگد؛ پس آن ها که توانایی فهم این نیاز بدیهی را ندارند لایق نمایندگیِ حفاظت همه جانبه از این مرز پر گُهر نمیدانیم؛
۶- شجاعت در اقدام و بصیرت در تدبیر
سپهبد سلیمانی با تکیه بر ایمان و اخلاص، تدبیر و عقلانیت، شجاعتی وصف ناپذیر و بصیرتی کم نظیر داشت. رهبر حکیم انقلاب در دیدار مردم قم، ابراز داشتند: «شهید سلیمانی، هم شجاع بود، هم باتدبیر بود؛ صِرف شجاعت نبود؛ بعضی ها شجاعت دارند، امّا تدبیر و عقل لازم برای به کار بردن این شجاعت را ندارند. بعضی ها اهل تدبیرند، امّا اهل اقدام و عمل نیستند، دل و جگر کار را ندارند. این شهید عزیزِ ما، هم دل و جگر داشت - به دهان خطر می رفت و ابا نداشت؛ نه فقط در حوادث این روزها، [بلکه]در دوران دفاع مقدّس هم در فرماندهی لشکر ثارالله همین جوری بود؛ خودش و لشکرش- هم باتدبیر بود؛ فکر می کرد، تدبیر می کرد، منطق داشت برای کارهایش. این شجاعت و تدبیرِ توأمان، فقط در میدان نظامی هم نبود، در میدان سیاست هم همین جور بود؛ بنده بار ها به دوستانی که در عرصه سیاسی فعّال اند این را می گفتم؛ رفتار او را، کار های او را [می دیدم]. همچنین در عرصه سیاست، هم شجاع بود، هم باتدبیر بود؛ سخنش اثرگذار بود، قانع کننده بود، تأثیر گذار بود. از همه این ها بالاتر، اخلاص او بود، با اخلاص بود؛ این ابزار شجاعت و ابزار تدبیر را برای خدا خرج می کرد؛ اهل تظاهر و ریا و مانند این ها نبود.»
لذا وقتی بسیاری مرعوب دشمن بودند، خطاب به رئیس جمهور آمریکا می گفت: «ترامپ قمارباز! من حریف تو هستم. شما برای ما خط ونشان می کشید؟ ایران را نمی خواهد، نیرو های مسلح ایران را نمی خواهد؛ من حریف شما هستم؛ نیروی قدس حریف شماست. بدانید هیچ شبی نیست که ما بخوابیم و به شما فکر نکنیم. به شما می گویم آقای ترامپ قمارباز! بدان در آنجایی که فکر نمی کنی، ما در نزدیک شما هستیم. ما ملّت شهادت هستیم، ما ملّت امام حسین هستیم. بپرس! ما حوادث سختی را پشت سر گذاشتیم. بیا! ما منتظریم؛ ما مرد این میدان برای شما هستیم.»
ایرانیان عزیز! این وضع و حال فردی است که در میان ما زیست و از میان ما عروج کرد، اینک، امّا نوبت ماست تا ریاکاران، بزدلان و خستگان را غربال کنیم و مجلسی نو دراندازیم؛
۷- باورمند به نصرت الهی و امیدآفرین
مردم شریف ایران! یکی از بی برکتی ها در حکمرانی سال های اخیر در میان کارگزاران دور شدن از توجّه به قدرت لایزال الهی و تمرکز برآمریکا و اروپا برای نصرت ایران بود! امّا مکتب سلیمانی که همانا مکتب خمینی (سلام الله علیها) و خامنه ای (مدظله العالی) است به ما می گوید این دوگانگی جزوی از شرک مدرن است.
سپهبد سلیمانی به نصرت الهی باور و امیدی پایان ناپذیر داشت او بار ها در میانه محاصرة دشمن، طرحی نو درانداخت؛ تهدید ها را به فرصت تبدیل می کرد؛ او می دانست که با قدرت های جنایت کار، باید باقدرتِ ایمان و مقاومت و اتّکا به نصرت الهی، مواجه شد. به وعده تخلف ناپذیر خدا که «اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم» است ایمانی عمیق داشت، زیرا خدا یاری کنندگانش را نصرت می کند و ثبات قدم می دهد. کار های او مصداق قطعی نصرت دین خدا بود و بر طبق وعده الهی، نصرت خدا نصیبش شد و آنکه را نصرت خدا شاملش شد، پیروز بوده و هیچ قدرتی را یارای تضعیفش نیست به همین خاطر اکنون یک گزاره در پیش ایرانیان شهرة عام و خاص است؛ که همانا "شهید سلیمانی" از "سردار سلیمانی" قدرتمندتر شده است؛
۸- اجتناب از اشرافی گری
خوی کاخ نشینی و اشرافی گری در هر مسئولی که باشد با ماهیت انقلاب اسلامی در تضاد است. تجمّل گرایی، مسئولین را از شأن مسئولیتشان دور کرده و به عامل گسیخته شدن پیوند آن ها با مردم منجر می شود. ازجمله مختصات مکتب سردار سلیمانی، ساده زیستی و دوری از تجمل گرایی بود. او ساده زیست بود، امّا تظاهر به ساده زیستی نمی کرد. کار های بسیار بزرگ را با امکانات محدود انجام می داد و نبود امکانات و یا دریغ کردن امکانات از سوی برخی کارگزاران دولتی، وی را از رنج‏ها و غربت‏ها خسته نمیکرد؛ هر جا فرماندهی می کرد با کمترین نیرو و امکانات بیشترین بازدهی را داشت. عشق به شهادت و ایمان به آخرت دو مانع اصلی آلودگی او به چرب و شیرینی دنیا شد و هرگز خوی اشرافی و دنیاطلبی پیدا نکرد. اینک با توجه به اخبار میدانی از شهر های ایران که عطر و بوی مکتب سلیمانی در آن ها پیچید می توان دریافت که بسیجی عمومی از سوی مردم و گویی میثاقی نانوشته، امّا همه گیر برای دور زدن کاندیدا های متمایل به گسترانیدن سفره های اشرافی و اظهار نَه ای قاطع به آن ها به مطالبه ای فراگیر تبدیل شده است.
ویژگی های نامزد های همسو با مکتب سلیمانی
تردیدی وجود ندارد که اگر فردی از نامزد های مجلس یازدهم به مکتب سردار سلیمانی اقتدا نماید، دارای روحیه و رفتاری متمایز از دیگران شده و به خصال نیکوی زیر آراسته خواهد شد؛ خصالی که مردم تشنه آن هستند؛
۱- به نمایندگی مجلس به عنوان یک شغل، کاسبی و غنیمت نگاه نمی کند.
۲- مغرور نیست و خود را مناسب ترین فرد برای خانة ملّت نخواهد دید و راه را برای شایسته تر از خود می‏گشاید.
۳- برای قرار گرفتن در این جایگاه به هر کار ناپسند و خلافی دست نخواهد زد.
۴- همواره و به موقع بین خود و فتنه های رنگارنگ، مرز آفرین خواهد بود
۵- اختلاف افکنی و وحدت شکنی نخواهد کرد.
۶- دست به تخریب رقبا و جریان رقیب نخواهد زد. بلکه به صورت ایجابی به تعریف و تبیین گفتمان و نقشه راه خود خواهد پرداخت؛
۷- مصالح ملّی را فدای منافع حزبی نخواهد کرد.
۸- صلاحیتش اگر تأیید شد، آن را نشانه ای برای کرامت ذاتی خویش تلقی نخواهد کرد و اگر با عدم احراز صلاحیت روبرو شد، یا نتیجه را می پذیرد و یا از راه قانونی به آن اعتراض کرده و اسیر وسوسه های دشمن نخواهد شد.
۹- اگر موفق به کسب رأی شد، از سنگینی بار مسئولیت به خدا پناه بُرده و اگر موفق نشد، دیگران را به انواع بدی ها متهم نخواهد کرد.
۱۰- وقتی به مجلس ورود پیدا کرد، مردم را فراموش نکرده و سرگرم زندگی معمولی و تأمین منافع خود نخواهد شد.
۱۱- رأیش را نخواهد فروخت و وارد زد و بند های سیاسی با کارگزاران و باند های قدرت و ثروت نمی شود.
۱۲- در گفتار و کردار از دایره رِجَالٌ صَدَقوُا تجاوز نمی کند.
۱۳- اگر بر اساس اسناد متقن مشخص شود؛ نماینده ای با گردش پول های کثیف به خانه ملّت راه یافته برای احترام به کرامت مردمان در ابطال اعتبار نامه او مجاهدت خواهد کرد.
۱۴- و...
ایرانیان عزیز! خواهیم دید اگر چنین نمایندگانی وارد مجلس شوند، مجلسی ترتیب خواهد یافت که مصداق رِجَالٌ صَدَقوُا است؛ سطح کار آیی و کارآمدی چنین مجلسی نیز افزایش خواهد یافت؛ زیرا همه حواس ها در صحن چنین مجلسی متوجه خدا و امانت‏های او یعنی مردم شریف و ایران بزرگ خواهد بود؛ یعنی همین چیزی که اینک مردم ایران به آن دل بسته اند و می دانند که راه کارآمدی دولت و کشور تشکیل مجلس رِجَالٌ صَدَقوُا و مجلس سلیمانی است و اگر این اتفاق فرخنده در اولین انتخابات چلّه دوم انقلاب اسلامی رخ دهد، امید برای ساخت "دولت اسلامی" و حصول به "جامعه اسلامی" و نهایتاً تحقق تمدن اسلامی افزایش خواهد یافت.
انتظار سلیمانی شدن ازمُلک سلیمان می گذرد و مُلک سلیمانی، دائر مدار مکتب سلیمانی است؛ شاید سلیمانی شدن از همه کس ساخته نباشد، امّا مطالبة دنبال کردن راه و رسم او توسط نمایندگان مجلس، بیجا و زیاده نیست. اگر نمی توانند مانند او باشند حداقل می توانند شبیه او شوند و قدری از ویژگی های او را داشته باشند. خلوص نیّت و اخلاص در عمل، ساده زیستی و پاک دستی فردی و خانوادگی، شجاعت و رشادت، پشت کار و کوشش، کارآمدی و مدیریت، سلامت و بصیرت، ولایتمداری و عشق به شهادت، انقلابی گری و معنویت، مردم گرایی و خدا مداری او را پیشه کنند، بدون شک چنین مجلسی هم می تواند عزت آفرین باشد و هم برای کشور و ایرانیان مشکل گشا.
پس ای ایرانیان شریف! اگر از عملکرد دولت و مجلس و دیگر ارکان اجرایی و نظارتی کشور ناراضی هستید و فاصله برخی از دولتمردان و وکلای راه یافته به مجالس پیشین را با مکتب سلیمانی زیاد میدانید اینک نوبت ساختار سازی پسا تشییع آن الگوی دوران است؛ زیرا قهر با صندوق نه تن ها به نومیدی و ناکامی دشمنان و غرب نخواهد انجامید، بلکه آن ها را دررسیدن به اهداف و توطئه هایشان گستاخ تر خواهد کرد. ازاین رو اوّلین گام برای مقابله با دشمن، قرار نگرفتن در زمینی است که او ترسیم کرده و گام دوم خنثی کردن فتنه ها و برنامه های فتنه گون آن ها هست. پس ای ملّت نجیب و انقلابی! مُلک سلیمانی، مجلسِ سلیمانی می خواهد.
د) مقابله با توطئه های پیچیده آمریکا برای انتخابات ۹۸
ا- بی ثبات سازی، بی دولت سازی و ایجاد خلاء قدرت در ایران
اوّلین توطئة فتنه گون آمریکا در آستانه انتخابات ۹۸ تلاش برای بی دولت نمودن و بی ثبات سازی در کشور بود همانا کاری که در آبان ماه گذشته در صدر اولویت های آمریکای خیانت کار و اروپای زیانکار بود، به نظر می رسد پروژة کلان بی دولت کردن کشور های فعال جبهة مقاومت به خصوص ایران، عراق و لبنان ازجمله اقدامات اخیر دشمن است. گو اینکه یکی از برنامه های آمریکا پس از شکست در برابر جبهه مقاومت در سوریه و یمن، سرگرم سازی عناصر اصلی این جبهه به مشکلات درونی بود که در عراق و لبنان به مورداجرا درآورد.
ازاین رو، در جریان اغتشاشات آبان ماه و پس ازآن، زمزمه های سازمان یافتة استعفای دولت از محافل درون گروهی جریان های سیاسی به سطح روزنامه کشیده شد، موضوعی که با تأسف به دنبال آن، تهدید به استعفا نیز در دستور کار قرار گرفت، اما با دخالت رهبری حکیم و هوشیاری شما مردم پروژه انهدام دولت، خلاء قدرت و جنگ ها و کشتار خیابانی به شکست گرایید.
۲- کاهش مشارکت مردم در پای صندوق های رأی
مردم عزیز و انتخاباتی ایران! شما به عکس درصد پایین مشارکت کنندگان مردمی در انتخابات کشور های مدعی دموکراسی و برخلاف کشور های استبدادی مرتجع منطقه، میدانید دومین هدف آمریکا، اروپا و ایادی منطقه ای شان در انتخابات مجلس یازدهم، تلاش برای کاهش مشارکت به منظور اثبات مدعای خویش در اثرگذاری فشار های حداکثری بر اراده ملّت ایران است. آن ها میگویند تحریم ها و ترور فرمانده وطن، شمارا از حرکت بازداشته است و بر اساس فرضیات ترامپ، پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران به علت تحریم های اقتصادی و ترور کاهش یافته که متعاقباً نشانگان آن را به استناد آمار اولین انتخابات چلّه دوم انقلاب اسلامی به عنوان ادّعا مطرح خواهند کرد. با این وصف انتخابات دوم اسفند علاوه بر حق تعیین سرنوشت، مقابله با تحریم و به خصوص پاسخ سیاسی نیز به ترور فرمانده وطن خواهد بود.
۳- زیر سؤال بردن نتیجه انتخابات
یکی دیگر از برنامه های دشمنان ملّت ایران تکرار ماجرای تقلّب و زیر سؤال بردن نتیجه انتخابات توسط برخی جاماندگان از رقابت ها است، به نظر می رسد کسانی که هم اکنون از اعلام آمادگی یک جریان سیاسی برای زیر میز زدن انتخابات سخن می گویند درواقع هدفی جز تکمیل جورچین ضد امنیتی دشمن در جغرافیای ایران ندارد؛
۴- حمایت از غرب گرایان و ابداع طیف ضد جنگ جهت کسب اکثریت مجلس
آخرین پروژه غربی ها در انتخابات مجلس یازدهم حمایت از نیرو های متم
ایل به غرب و یا ابداع تصنعی طیفی موسوم به گروه ضد جنگ می باشد. اگرچه دستیابی آمریکا به این هدف با توجه به خروج ترامپ از برجام و رفتار های خصومت آمیز هیئت حاکمه آمریکا به ویژه ترور شبانه و جنایتکارانة سردار سلیمانی و نیز زیر لوای جنایت دیگر این دولت که با عنوان معامله قرن صورت می دهد، بسیار بعید به نظر می رسد، امّا این هدف به اندازه ای برای غرب حائز اهمیت می باشد که در قالب پروژه ای ضد ایرانی با عنوان «پروژه ۲۰۲۰» از سال ها پیش دنبال شده است. بر اساس این پروژه، روند اتفاقات در ایران باید به این گونه باشد که منافع غرب از سال ۲۰۲۰ نه از راه تحمیل جنگ فیزیکی که از طریق ساختار های قانونی، مقررات و مجلس های آینده دنبال شود.
ه) قوی شدن کشور از طریق قوی کردن مجلس
مهم ترین راهبرد برای عبور از موانع و چالش هایی که سلطه گران و مستکبران بر سر راه حفظ استقلال و عزت ملّت شریف ایران تدارک دیده اند، همانا «قوی ترشدن» ایران و ایرانی است. مردم شریف ایران! اگر ما قوی نشویم، دشمن از ما دل نخواهد کند! باید از یوم الله های "عین الاسد" و رفراندوم تشییع فرماندة وطن عبرت گرفته و روزبه روز بر قوت خود در همة بخش های کشور بیافزاییم تا سایة جنگ از سرمان رخت بربندد.
قدرت افزایی در همه حوزه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، دفاعی و امنیتی اولویتی است که باید به صورت جدّی در دستور کار همه نخبگان و دلسوزان کشور قرار گیرد؛ بدیهی است مجلس شورای اسلامی می تواند تأثیر بسزایی درروند قدرت یابی و قوی تر شدن نظام اسلامی داشته باشد؛ پیش نیازی که جز با قوی تر شدن خود مجلس به عنوان خانة تحقق آرزو های ملّت، بسیار دور از ذهن و واقعیت خواهد بود؛ شاید سؤال تعدادی از شما خوبان این باشد که قوی تر شدن مجلس چه راه هایی دارد که در پاسخ به آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
یک) کارآمد سازی مجلس
کارآمدی مجلس به عنوان موتور محرکة نظام اسلامی از دیرباز در قالب مطالبات مردم و رهبری حکیم نظام مطرح بوده است.
رسیدن به این نقطه هدفی از منظر رهبری درگرو این واقعیت است که وقت نمایندگان صرف امور بیهوده و حاشیه ای نشود و از تمام ظرفیت کاری مجلس استفاده گردد کما این که معظمٌ له تأکید می نمایند " نکته ای که بسیار مهم است، این است که از همه ی ظرفیتِ کاری مجلس استفاده کنید. اگر قرار باشد یک روز دستگاهی بخواهد موفق ترین مجلس ایران را در دوره ی بعد از انقلاب ارزیابی کند، بلاشک موفق ترین مجلس، مجلسی است که توانسته از همه ی ظرفیتِ کاری خود استفاده کند. ظرفیت قانون گذاری، یکی از ظرفیت های بسیار مهم است. ابزار های نظارت در دست شما قرار دارد. دیوان محاسبات را دست کم نگیرید. من در مجالس قبلی مکرر به مسئولین و دست اندرکاران می گفتم دیوان محاسبات را خیلی جدی بگیرید؛ این ابزار بسیار مهمی است. به شما هم این نکته را عرض می کنم.» مردم شریف ایران! اینک زمان تبلور تمامی ظرفیت های کشور از طریق تبلور ظرفیت خود مجلس برای شکوفایی استعداد های شگفت در ۳۲ استان است؛ مجلسی انقلابی و ظرفیت گرا و ظرفیت ساز می خواهیم که استان ها و مناطق مختلف کشور را با به حرکت درآوردن دولت، به ریل و قطار پیشرفت سوق دهد و بخش های مختلف توسعه‏ای را معطل مذاکرات بی حاصل با غرب نماید و نیز به اختراع و ابتکار در پیشران های جدید پیشرفت برای مناطق گوناگون و پر مزیّت ایران مبادرت نماید.
دو) احیای ظرفیت های قانونی مجلس
ملّت شریف ایران! اختیارات قانونی شورای اسلامی مجلس که بر اساس اصول ۷۱ تا ۹۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ذکرشده عبارت است از:
وضع قانون در عموم مسائل در حدود مقرّر در قانون اساسی (اصل ۷۱)، شرح و تفسیر قوانین عادی (اصل ۷۳)، تصویب لوایح قانونی دولت (اصل ۷۵)، تحقیق و تفحص در تمام امور کشور (اصل ۷۶)، تصویب عهدنامه، مقاوله نامه ها، قرارداد و موافقت نامه های بین المللی (اصل ۷۷)، تصویب اصلاحات جزئی در تغییر خطوط مرزی (اصل ۷۸)، تصویب برقراری محدودیت های ضروری در حالت جنگ و شرایط اضطراری (اصل ۷۹)، تصویب، گزارش و دادن وام یا کمک های بدون عوض داخلی و خارجی از طرف دولت (اصل ۸۰)، تصویب استخدام کارشناسان خارجی در موارد ضرورت از طرف دولت (اصل ۸۲)، تصویب انتقال بنا ها و اموال دولتی (اصل ۸۳)، حق اظهارنظر در همه مسائل داخلی و خارجی (اصل ۸۴)، رأی اعتماد به هیئت وزیران و کابینه (۸۳)، طرح سؤال و استیضاح وزیران (اصل ۸۸، ۸۹)، رسیدگی به شکایات از طرز کار مجلس، قوه مجریه و قوه قضائیه (اصل ۹۰) و ...
ملاحظه می فرمایید که در نظام مردم سالار ما، مجلس از چگونه امتیازاتی مهم، بنیادین و بسیار اثربخش برخوردار می باشد.
اختیاراتی که در صورت استفاده و به کارگیری به موقع، تأثیراتی شگرف در وضع تاریخی ایران خواهد گذاشت، پس اینک و در آستانة چهل سالگی دوم نظام جمهوری اسلامی تمام همّ و غمّ مجلس یازدهم باید برای عینیت بخشی به استعداد ها و امکانات مادی و معنوی اقصی نقاط ایران و بالفعل کردن خود مجلس، از طریق وضع قوانین جامع و نظارت مستمر برای اندازه گیری روزآمد پیشرفت ایران به کار گرفته شود؛ با مشاهده مجالس پیشین و به خصوص مجلس دهم با تأسف باید گفت، ایرانیان از مجلسی تراز برخوردار نبوده اند ازاین رو زمان، زمان معماری مجلسی برای اکتشاف و تبلور ظرفیت های ایران بزرگ در چهل سالة دوم است.
سه) توجه به نقش مجلس در مقابله با بحران ها
در حال حاضر شش ابر چالش اقتصاد ایران را تهدید می کنند که عبارت اند از: بحران منابع آب کشور، مسائل زیست محیطی، صندوق بازنشستگی، بودجه دولت، نظام بانکی و معضل بیکاری که مجلس شورای اسلامی می تواند در رفع هر یک از آن ها نقش آفرین باشد. برخی می خواهند بگویند نظام جمهوری اسلامی ایران با ابر چالش دیگری به نام بحران مشروعیت در سرمایة اجتماعی مواجه است که با توجه به آخرین رفراندوم تاریخی پس از ترور نشان داده شد نظام هرگز با چنین کسری و بحرانی مواجه نیست بلکه ایرانیان خواستار بالفعل کردن ظرفیت های قوای مجریه، مقننه و قضاییه در چشم انداز انقلاب اسلامی و در افق خواست ملّت انقلابی و قانون اساسی هستند.
کما اینکه بسیاری از مردم عواملی را که باعث شکل گیری این ابر چالش های اقتصادی در ایران شده است به عملکرد دولت و قوه مجریه نسبت می دهند. امّا بنا به گواه خبرگان و زبده‏گان کشور این درصورتی که مجلس هم در به وجود آمدن این مشکلات و بروز وضعیت کنونی اقتصاد و ... دارای سهمی جدّی و بنیادین است.
آشنایی بادانش اقتصادی یکی از مهم ترین الزامات برای نمایندگان مجلس جهت مقابله با بحران های فعلی به شمار می رود ازاین رو بخشی از کرسی های مجلس باید به افرادی متخصص در حوزه اقتصاد اختصاص داده شود. امّا اغلب کسانی که نامزد نمایندگی مجلس می شوند برخاسته از لابی های سهم خواهانه بوده و از حیث تخصصی سنخیتی با وظایف خویش در کمیسیون های مهم مجلس ندارند، گو اینکه در همه دوره ها با تأسف شاهد ورود افراد غیرمتخصص و ناآشنا با مسائل کلان و راهبردی کشور به خانه ی ملت نیز هستیم؛ عادتی ناپسند که باید از سوی شما ملّت هوشمند ایران با گزینشی جدّی اصلاح شود.
با این توضیح در پیشگاه شما ملت شریف ایران قاطعانه گزارش می دهیم که مصوبات مجلس نقشی بنیادین درروند سیاست گذاری ها و نظامات حکمرانی کشور در حوزه اقتصاد و شکل گیری ابر چالش های مطرح در زیست بوم ایران دارد ازاین رو مجلس می تواند بر کلیت ساختار نظام حکمرانی تأثیرگذار بوده و همه نهاد ها را تحت تأثیر خویش قرار دهد. همچنین مستحضرید که بخش اعظمی از اقدامات و سیاست های دولت با مُهر تأیید مجلس اجرا می گردد، ضمن اینکه برخی از تعهدات دولتی در محیط ملّی و فرا ملّی هم حاصل طرح ها و پیشنهاد های مجالس ادوار است؛ و سخن آخر اینکه:
ضمن اظهار تواضع مجدّد به پیشگاه شما مردم بزرگوار ایران، تأکید می شود آنچه سبب شد تا فرزندان شما در قالب جبهه علمی، فرهنگیِ ده هزارنفرة دانشگاهی، این نامه صمیمی را به رشته تحریر درآورند، همانا یادآوری رسالت همگانی نخبگان و آحاد مردم دریکی از سرنوشت سازترین مراحل تاریخ کشورمان است بی شک، آغاز چهل سالة دوم ایران اسلامی، سازندة ایران فرداست؛ رسالتی که تحقق آن صرفاً با حرکت قدوم استوار شما جهت حضور در پای صندوق های رأی و رنگین شدن سرانگشتان تدبیرتان برای گزینشی صحیح، متقن و خوب صورت می گیرد و این خود بخشی از راه حلّ مسائل است. چنانکه فرزانه دوران؛ رهبر حکیم‏مان می فرمایند: «حضور ملّت ایران مهم ترین عامل اقتدار است و این حضور درجا های متعدّدی است؛ یکی از مهم ترینش انتخابات است. در انتخابات حضور ملّت ایران کشور را بیمه و دشمن را مأیوس می کند.»
پیش به سوی ایران آباد، آزاد و پیشرفتة اسلامی
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
بیست و ششم بهمن ۱۳۹۸
ده هزار عضو جبهه علمی و فرهنگی در جنبش استادی ایران

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی