کد خبر : 265267

سوالات سالها بی پاسخ مردم و فرهیختگان از رئیس قوه مجریه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی

چرا حسن روحانی و تیم مذاکره کننده بازی و تله جدید دشمنان اسلام را در کناره گیری امریکا و جایگزینی انگلیس روباه پیرهزار چهره مکّار در برجام را پذیرفته ودستورات رهبری را اجرا نکرده و همچنان بر طبل ماندن در برجام می کوبد؟

امر به معروف و نهي از منكربه تأسي از سيدالشهداء 

(أَلَمْ يَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ يَرَي)؛«آيا نمي دانيد که خدا مي بيند؟»   علق /۱۴

حضرت على عليه السلام مى فرمودند: "كسانى كه مردم را به كارهاى نيك امر مى كنند و خود آن را انجام نمى دهند و كسانى كه مردم را از كارهاى زشت باز مى دارند اما خود مرتكب آن مى شوند مورد لعن و نفرين الهى هستند."     وسائل الشیعه ج 11 ص420، ح 9
سوالات ذیل که سالها سوالات بی پاسخ مردم و فرهیختگان از حسن روحانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هست، جهت دریافت پاسخ عملیّاتی و پرهیز از بازی با کلمات و بی مایه تلقی نمودن فرهیختگان و مردم و نیز مستند به شرع و قانون،  ارائه می گردد: 
1- چرا بعد از فوت امام خمینی به محض استقرار رئیس جمهور اصلاح طلب هاشمی و خاتمی، و نیز دو بار بعد از استقرار حسن روحانی در سال 92 و 96 ارزش پول ملی بلافاصله حداکثر تا 6 روز، به شدت پائین آمده و گرانی در همه عرصه های اقتصادی ایجاد و علیرغم تلاش ظاهری دولت ها،هرگز  وضعیت قبلی برنگشت و برنمی گردد؟! 
2- چرا بنگاه های زودبازده که در دولت نهم و دهم شکل گرفته و اشتغال زایی خوبی ایجاد کرده بود، در سال 92 با اعلام "باید بنگاههای زودبازده از بین بروند" توسط جهانگیری معاون اول حسن روحانی و تبدیل به بنگاههای بزرگ اقتصادی  و ایجاد نظام سرمایه داری غربی، به بیکاری و معضلات اقتصادی دامن زدند؟ 
 3- چرا گزارش های ضد و نقیص مغرضانه جریان اصلاحات در خصوص بازدهی بنگاههای زودبازده در مجلس شورای اسلامی و ... ایجاد و علیرغم مشاهده آثار مطلوب اقتصادی در معیشت اقشار متوسط و ضعیف؛ آن را متوقف نمودند ولی همین طرح، در سال 96 با الزام مقام معظم رهبری مجدد اجرا شد؟! 
چرا حسن روحانی معیشت مردم را وجه المصالحه خود و رؤسای خود از جمله هاشمی نموده است؟
4- چرا حسن روحانی و تیم مذاکره کننده بازی و تله جدید دشمنان اسلام را در کناره گیری امریکا و جایگزینی انگلیس روباه پیرهزار چهره مکّار در برجام را پذیرفته ودستورات رهبری را اجرا نکرده و همچنان بر طبل ماندن در برجام می کوبد؟ چرا کارشناس دولتی در سیما از این رویکرد با آب و تاب تبلیغ می کرد؟ حسن روحانی با انگلیس چه دوستی داشته و دارد که دشمن قسم خورده ایران و مردم ایران را دوست خیال کرده است؟ 
                                        
5- چرا روحانی کل کشور را امنیتی و همه مردم را مجرم و خلافکار تلقی و جهت ردیابی دائمی کلیه اطلاعات شناسامه ای و کارت ملی و شخصی و شغل و آدرس منزل و... مندرج در ثبت احوال کشور، در دولت 11 تاکنون، قابل دسترسی بر همگان از جمله شرکتهای فروش اینترنت و بانکها و  سامانه ثنای دست پخت رئیس قوه قضائیه با کلاهبرداری از طریق ورود به سامانه و درج اطلاعات غلط توسط برخی وکلا و... و اخاذی از طرف پرونده، و نیز شرکت مخابرات ایران و... قرار گرفته و به همه مردم ایران مشکوک  و با نقض حقوق شهروندی و اصول بسیاری از قانون اساسی از جمله اصل بیست و پنجم مبنی بر: "بازرسی‏ و نرساندن‏ نامه‏ ها، ضبط و فاش‏ کردن‏ مکالمات‏ تلفنی‏، افشای‏ مخابرات‏ تلگرافی‏ و تلکس‏، سانسور، عدم‏ مخابره‏ و نرساندن‏ آنها، استراق‏ سمع و هر گونه‏ تجسس‏ ممنوع‏ است‏ مگر به‏ حکم‏ قانون." را نقض و نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال برده و عدم اعتماد مردم نظام و به دولت را رقم زده است. (ملاحظه بند 19)
6- در 29 خرداد سال 97 حسن روحانی با تبلیغات گسترده رسانه ای به ویژه در سیما که با ریاست فعلی سیما به شدت همسو و هم هدف هستند،، کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی را موظف کرد ارز یورو را به عنوان ارز مبنای گزارشگری و انتشار آمار، اطلاعات و داده های مالی خود مورد استفاده قرار دهند و مکرر تأکید می کرد: دیگر دلار تأثیر مخرب در اقتصاد کشور نخواهد داشت و برای هر تحریم و... سناریوی مناسب تهیه دیده، این سناریوها در عمل کجا هستند؟

به گزارش ایسنا، بر اساس این تصمیم، هیأت وزیران کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی را موظف کرد ارز یورو را به عنوان ارز مبنای گزارشگری و انتشار آمار، اطلاعات و داده های مالی خود مورد استفاده قرار دهند. همچنین بانک مرکزی موظف شد از تاریخ ابلاغ این مصوبه، نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به صورت مستمر اعلام و مدیریت کند!

حسن روحانی پاسخ دهد، در سال 97 چه اتفاقی افتاد که اقتصاد کل کشور به بالا و پائین رفتن دلار و ارزش سکه گره خورده و اقتصاد کشور را فلج کرده و مردم را بیش از گذشته گرفتار معضلات اقتصادی نموده است؟

7چرا حسن روحانی از سال 96 تاکنون، از انجام وظایف قانونی خود در قانون اساسی در قبال فساد و ظلم و بی عدالتی گسترده و مشهود و حذف علنی شرع و قانون  و عدالت در قوه قضائیه در روند و نحوه رسیدگی به پرونده ها و صدور آراء قضایی و گزینش قضات و...، امتناع نموده است؟
در راستای ظلم عظیم و بی عدالتی گسترده در قوه قضائیه تا قبل از ریاست آیت الله رئیسی، اجرای احکام مدنی، که تا سال 95 طبق قانون! صرفا احکام صادره دادگاه و دادسرا را اجرا می کرد، ولی تا سال 98، خود اجرای احکام بر اساس بدهی نداشته و شکایات واهی در اجرای احکام و یا بدهی معوقه با محاسبه غیرمعمول و فاقد وجه قانونی، سودهای نجومی و ثروت بادآورده و به لحاظ شرعی با اخذ ربا به شاکی را با فروش اموال غیرمنقول متهم بیگناه با مزایده و مجهول المکان اعلام کردن برخی، به ویژه در مشهد فراهم می آورد!!
8- هزینه انتخابات 96 با جرائم و تقلّب و تخلفات گسترده در سراسر کشور که روستایی ها هم تحقق جرم و تقلّب و تخلف گسترده را  شناسایی و اعلام نمودند، از کجا تأمین شد؟ چرا در انتخابات 96 دختران بدحجاب آرایش کرده و... را در تهران و... در خیابانها سراغ مردها فرستاد تا برای روحانی رأی جمع کنند؟ 
جمعا حدود 10 میلیون رأی روحانی به چه قیمت جمع شد؟ چرا آراء آقای رئیسی که با جرائم انتخاباتی و تقلب وتخلف به آراء روحانی افزوده شد، از آراء روحانی کسر نشد؟ 
9- چرا حسن روحانی در صورت عدم تأئید صلاحیّت وی در شورای نگهبان، تهدید به عدم برگزاری انتخابات 96 نمود؟ علت ردّ صلاحیت روحانی چه بود؟
10- چرا حسن روحانی قبل از انتخابات 96 در برابر اثبات جرائم حسین فریدون برادر حسن روحانی و بازداشت وی، دستگاه قضایی را تهدید نموده و علنی گفت: دست به برادرم بزنید اعلام جنگ می کنم" مگر حسن روحانی یکی از اعضای مقابله با فساد اقتصادی نبود؟ حسین فریدون چه کاره بود؟ چرا علنی محاکمه نمی شود؟
11- چرا حسن روحانی مدرک تحصیلی خود را به مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه ننمود و نمی کند تا همگان از وجود مدرک تحصیلی برابر قانون مطمئن شوند؟ اگر مدرک تحصیلی قانونی وجود داشت، همچون همه مردم در برابر درخواست قانونی، ارائه می نمود. چرا مجلس شورای اسلامی سرقت مقاله آیت اله کلانتری توسط حسن روحانی که رساله منجر به مدرک تحصیلی شده پی گیری نکرد و نمی کند؟ 
12- چرا از سال 92 تاکنون، علی لاریجانی به جای همه نمایندگان یک نفره تصمیم می گیرد و منجی حسن روحانی از سوال و استیضاح و عدم کفایت سیاسی که حقّ حسن روحانی و اجرای قانون و خواست اکثریّت مردم هست، شده است؟ 
13- چرا از سال 92 تا چند ماه پیش، که از برخی سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام عدم کفایت سیاسی در صورت ادامه توهین و ناسزا به منتقدین و مردم توسط حسن روحانی شد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی  از وظایف قانونی خود در قانون شکنی های مکرر امتناع نموده اند؟ چرا دستگاه قضا طی پنج سال از سال 92 نیز در این خصوص وظایف قانونی خود عمل ننمود؟ 
14- چرا حسن روحانی در برابر قانون با سایر مردم یکسان نیست و قانون نانوشته استثناپذیری جرم و مجرم  اجرا می شود؟
15- چرا اخیرا با شدت یافتن اعتراضات بحقّ عمومی به دولت، ندای وحدت بلند کرده و تنها منظورش از وحدت مردم با دولت و رئیس جمهور صرفا خودداری از انتقاد از وی و اعتراض و حقّ طلبی و عدالت خواهی هست؟ 
مردم هشیار و بیدار و فهیم و تیزبین ایران در طول تاریخ ثابت کرده که همواره با انسجام و وحدت درونی بین مردم، دشمن بیرونی را از پا درآوردند، در جنگ نرم دشمن، نیز چنین بوده است، لذا، مردم ایران نیازی به توصیه و سفارش به وحدت و همدلی نداشته و متولیان و صاحب نقش در جنگ قدرت و ثروت و مقام در قوای سه گانه هستند که باید تذکر داده شوند.
16- چرا روحانی برای ماندن در ریاست با انحراف افکار عمومی و مشغول سازی مردم (در خیال خود) مکرر بحران سازی عمومی در موضوع آب و برق و ... کرده و مردم را دچار اضطراب نموده و با بحران سازی های مداوم آرامش را از مردم از سال 92 تاکنون سلب  کرده است؟
 چرا سیمای اصفهان و سازمان آب حتی هنگام بارش باران و گرفتگی معابر از شدت بارندگی! در ماه رمضان چنان حرف می زدند که گویی دیگر آب  فقط  قطره چکانی در دسترس خواهد بود! در تبریز حتی در زمان خنک بودن هوا و نیاز کمتر به کولر مکرر برق قطع شده، آیا اینگونه عملیات روانی در کل کشور، با هدف عصبانی و نارضایتی عمومی انجام نمی گیرد؟
17- چرا عملکرد ظالمانه و فاقد توجیه در تأمین سلامتی و درمان از جهت اقتصادی،  وزارت بهداشت از سال 95 تاکنون بلای جان مردم شده و دفترچه بیمه علیرغم تبلیغات گسترده وزارت بهداشت در دوسال اول دولت یازدهم، فاقد ارزش در درمان و سلامتی مردم شده و 80% هزینه درمان از جیب مردم پرداخت می شود؟
18- چرا مدیریت وزارت بهداشت، مدیریت استبدادی شده و مردم را از انتخاب نوع درمان با شیوه های غیرقانونی و برخلاف آزادی مردم در انتخاب پزشک و نوع درمان منع و در مقابله خلاف شرع و قانون و انکار علنی طبّ اسلامی در آیات و روایات به جای همکاری در سالم سازی و ترویج طب اسلامی، دفاتر طب اسلامی را مسدود و طبیبان را به جرم نکرده با همراهی قوه قضائیه که همواره در کنار امیال و اهداف جریان اصلاحات متصل به دشمن بوده و هست، بازداشت نموده و بیماران را از درمان قطعی زودبازده و ارزان قیمت بازمی دارد؟ 
19- طبق کدام قانون و حقوق شهروندی و قانون اساسی و سایر قوانین، اخیرا وزارت بهداشت، بیماران را بدون رضایت بیماران و با الزام در مطب پزشکان طبّ نوین و بیمارستانها با راه اندازی سامانه با اخذ کد ملی!! و شماره تلفن!! و در برخی نام پدر و آدرس دقیق منزل!!! بیماران را  ردّیابی می کند؟ (ملاحظه بند 5)
چرا وزارت بهداشت به جای تأمین سلامتی مردم در حاشیه های سیاسی و جناحی و تلاش وزیر بهداشت سابق در سوژه ماندن در رسانه ها فعال تر شده است؟ چرا وقت رسانه ملی در تبلیغ وزیرسابق برای ملاقات بیماران توسط وزیربهداشت هدر رفت؟!
20- چرا طرح تحول سلامت که صرفا ضامن شکل گیری طبقه ثروتمند از پزشکان و نیز تحمیل هزینه های گزاف درمان و سلامتی به بیماران و... شد و همچنان علیرغم اعتراضات و نارضایتی عموم مردم حتی پزشکان با وجدان ادامه دارد؟
21- چرا در7 سال گذشته شیوع انواع بیماری با ورود محصولات تراریخته و افزودن موارد شیمیایی با تأئید وزارت بهداشت و استاندارد ملی!! به مواد غذایی مردم افزایش صعودی بی سابقه ای داشته است؟
22- چرا وزارت بهداشت از مصرف شیر طبیعی ممانعت و شیر پاستوریزه حاوی مواد شیمیایی و شیرخشک و فاقد اثر در سلامتی مردم و مولد بیماری را الزام و تبلیغ و توصیه می کند؟
23چرا مدت دفترچه های بیمه از سال 97 از یک سال به شش ماه تقلیل و موجب هدر رفتن مبالغ گزافی کاغذ و ایجاد مشکلات عدیده بیماران در تمدید دفترچه بیمه با دو هفته معطلی بدون اطلاع رسانی عمومی به بیمه شدگان به دلیل ممانعت از تمدید دفترچه از سوی بیمه کنندگان حوزه علمیه و...، و مجبور به پرداخت هزینه درمان به طور آزاد که هزینه یک بار مراجعه آزاد برابر با نصف یا بیش از نصف حقوق ماهیانه طلاب و کارمندان و کارگران و قشر مستعف و... جامعه می باشد، شده است؟
24- چرا در 6 سال گذشته موارد اشتباه صد درصدی نتایج آزمایش ها بلای جان مردم شده در یکی تا پای مرگ و سرطان می برند در یکی کاملا سالم نشان می دهند؟! 
آیا مردم با این وضعیت بلبشوی وزارت بهداشت که سیاسی کاری بیش از وضعیت بهداشتی و درمانی مردم هویداست، حق ندارند طب اسلامی که یقینی و زودبازده و کم هزینه هست انتخاب کنند؟!
25- چرا پزشکان طبّ سنتی دانشگاهی با اندک توشه علمی و اشتباهات مکرر در تشخیص و درمان، تبدیل به تاجر شده و بدون هیچ نظارت و کنترل و تأئید کیفی دارو، خود دارو تولید و خود تأئید و خود توزیع می کنند! و بیماران بخت برگشته موش آزمایشگاهی این پزشکان هستند ولی وزارت بهداشت فقط طبّ اسلامی و حجامت که ریشه در ایات قرآن و سیره نبوی دارد غیربهداشتی و مضرّ و الزام به تعطیلی می داند؟! 
این روند یعنی مخالفت با آیات قرآن و روایات مسلّم اهل بیت علیهم السلام و انکارعلنی برخی آیات و احادیث طبّی شیعه توسط وزیر بهداشت حسن روحانی!
26- چرا مردم ایران برای حسن روحانی نامحرم بوده، و در موارد یقین از مخالفت عموم مردم و فرهیختگان با تخصیص و عملکردی از جمله طرح تحول سلامت و... محرمانه اعلام می کند؟!!!
27- چرا پدیده شوم فرهنگ بی حجابی و بدحجابی از سال 92 تاکنون روند افزایش صعودی داشته و محجبه بودن امری غیرعادی و کم ارزش تلقی می شود؟ چرا در تهران و تبریز و... بی حجابی علنی و بدحجابی  تقریبا بی حجاب بدون هیچ مانع قانونی، در سه سال گذشته پدیده نوظهوری شده است؟
28- چرا ماهواره بعد از کاهش چشمگیر، مجدد در دوران ریاست روحانی افزایش و برنامه های مناسب و بدون بدآموزی تلویزیون از جهت کیفی و کمی کاهش شدیدی داشته و علت اصلی افزایش تماشای ماهواره شده است؟ چرا سیمای نظام جمهوری اسلامی مزون لباس زن و مرد وعشوه گری و ناز و... زن و مرد شده است؟
29- چرا حسن روحانی آب شرب سالم قم را در سال 92 که حدود شش ماه قبل توسط آقای احمدی نژاد افتتاح و مورد استفاده مردم بود، در راستای جنگ قدرت با رئیس جمهور سابق و تبدیل به اسم خود، لوله ها و تجهیزات و... را تخریب و وعده اصلاح!! آب شرب قم را نمود ولی تاکنون آب سالم قبلی را به مردم تحویل نداده است؟
30- چرا آب شرب شهرهای اصفهان (دارای سنگ و بوی نامطبوع با باز کردن شیر در برخی مناطق اصفهان و مشاهده سنگهای زیاد بعد از جوشاندن و حرفهای ضد ونقیض کارشناسان سازمان آب و...) و تبریز ( کلر زیاد و ...) و قم و... تبدیل به مسئله سیاسی شده و سلامتی مردم وجه المصالحه دولتمردان شده است؟ 
31- چرا از سال 92 تاکنون وضعیت بهداشتی و نظم وکیفیت خدمات و ... مسافرتهای بین شهری با قطار به شدت تنزل داشته و با افزایش مداوم قیمت بلیط های قطار کیفیت خدمات به شدت کاهش یافته است؟ 
در اقدامی بی سابقه، در دولت 11 و 12 بابت نمازخواندن! در ایستگاه قطار مبلغ 3500 تومان با عنون خدمات ایستگاهی از هر مسافر هزینه اخذ می گردد!!
32-  چرا بعد از حذف قبض کاغذی از سوی شرکت مخابرات از جمله اصفهان و... به بهانه صرفه جویی، محل زورگیری و سرقت از جیب مردم شده و با قطع خط تلفن ثابت و کارکرد مدوام خط در حالت قطع! مکرر تهدید به پرداخت مبلغ زورگیری و در صورت مقاومت مشترک و شکایت های بی نتیجه در مراجع قانونی 195(در دولت 12 تبدیل به نامه رسان بین طرفین شده) وبازرسی مخابرات اصفهان (همراه و مطلع از زورگیری) و بازرسی استانداری، همگی بی نتیجه مانده و مشترکین مکرر برخلاف شرع و قانون تهدید به سلب امتیاز خط تلفن می شوند؟!!موضوع توسط نگارنده به وزیر ارتباطات اعلام ولی مشکل رفع نشده و شاکیان همچنان دنبال قانون و قطع زورگیری به سبک مخابراتی هستند. طبق اظهار برخی مشترکین و مسئولین ... دراصفهان، تلفن های شخصی با اتصال به خطوط تلفن ثابت و همراه مشترکین انجام و هزینه از طریق مشترک قانونی دریافت می شود!!
بعد از خصوصی شدن مخابرات، حقوق شهروندی و قانون و شرع و قانون حریم شخصی در مخابرات کجا جا مانده است؟
33- چرا برنج ایرانی که شهرت جهانی دارد، دست عموم مردم نمی رسد؟ در تبریز برنج ایرانی با نام گیلانی و در اصفهان با نام هاشمی با قیمت متفاوت ولی  کیفیت یکسان و فاقد تمام خصوصیات برنج اصیل ایرانی عرضه می شود؟
34- چرا روحانی و دولت 11 و 12 منزلگاه دشمن شده و هر از چندی جاسوس از کنار دست مسئول دولتی پیدا می شود و محاکمه علنی نمی شود؟!!!
35- آیا وضعیت موجود کشور و نارضایتی و اعتراضات عمومی و وضعیّت اسفبار وزارتخانه های بهداشت و اقتصاد و راه و شهرسازی و صنعت و معدن و تجارت و نیرو( وزیر محترم تابستان سال گذشته از خواب بیدار شده اولین راهکار صرفه جویی در مصرف آب و برق را کاهش فضای سبز که در اوج ایجاد نگرانی و اضطراب و ناراحتی فضای سبز در ایجاد آرامش حداقلی ضروری هست اعلام, راه ساده مقصر دانستن و فشار بر مردم را پیشه کرده) و امور خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و نفت و دادگستری ( تعزیرات حکومتی تقریبا غیرفعال بوده اخیرا فعال شده و متوجه ماهها احتکار گسترده در سراسر کشور شده !!) و رفاه و... عدم کفایت سیاسی حسن روحانی را الزام و نیاز مبرم اصلاح امور در سال 99  نکرده است؟ 
36- چرا ...
این وضعیت، یعنی مردم طی شش سال اخیر از هیچ یک از پاسخ های روحانی قانع نشده و سوالات بیشماری طی 6 سال گذشته و حال بی پاسخ مانده و وی را بی کفایت ترین رئیس جمهور به ویژه در تلاش بی وقفه در فریب مردم و وراونه جلوه دادن اوضاع به ویژه وضعیت سیاسی و اقتصادی در طول 40 سال گذشته می دانند.

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی