کد خبر : 75496

علت گسترش فساد، ترک امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر دستوری الهی و یکی از اصول زیربنایی حکومت اسلامی و مایه قوام نظام اسلامی و ریشه کنی انواع فساد با نظارت عمومی می باشد.
منبع : سایت تأثیر

حسن رحیم پور ازغدی امروز درگردهمایی بزرگ دانشجویان و طلاب مهدی یاور که در شبستان بزرگ جمکران برگزار شدبا اشاره به سال روز نهم ربیع و امامت حضرت امام زمان (عج) اظهار داشت: به برکت امنیتی که در کشور وجود دارد شما طلاب و دانشجویان می توانید چنین جشن باشکوه و بابرکتی در مسجد مقدس جمکران کنید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: به دلیل خفقان و دیکتاتوری هایی که در زمان ائمه (ع) وجود داشت ائمه (ع) زمان تولد و شهادت (ع) به صورت دقیق مشخص نیست و دو روایت مبنی بر تاریخ ولادت و شهادت آن ها وجود دارد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به انتظار شیعیان برای ظهور امام زمان (عج) بیان کرد: امام حسن عسکری (ع) با تحمل زندان یک فرهنگی را ایجاد کرد که شیعیان آمادگی داشته باشند تا بدون دیدن امام خود به مبارزه با دشمنان اسلام بپردازند.

وی عنوان کرد: طبق دستور امام حسن عسکری (ع) در هیچ عرصه اقتصادی، علمی، سیاسی نباید دشمنان بر مسلمانان حاکم باشند.

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: جامعه مطلوب آن جامعه ای است که اگر کسی وارد آن جامعه شد مورد تعرض و آزار و اذیت قرار نگیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اهمیت شکل گیری عدالت در جامعه دینی اظهار داشت: عدالت یعنی ما به همه وظایفمان در قبال دیگران عمل کنیم و عدل را در سراسر جامعه ایجاد کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به روایتی از امام زمان (عج) گفت: شیعه جاهل سبب اذیت و ناراحتی ما می شود و این افراد ایمانشان از بال یک پشه هم کمتر است.

azqadi

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) بیان کرد: امام صادق (ع) می فرماید که باید منتظرانه زندگی کرد و جهاد کرد و کارهای زندگی خود را در کنار انتظار انجام دهیم.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اقدامات داعش در منطقه عنوان کرد: شیعه واقعی کسی است که در برابر اقدامات داعش در منطقه ایستادگی کند نه آن شیعه ای که قمه می زند ولی حاضر نیست که در برابر دشمن شیعه که داعش و گروه های تکفیری است مقابله کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به خصوصیات یک جامعه منتظر تصریح کرد: آن جامعه ای منتظر است که در آن گناه و دروغ وجود نداشته باشد.

استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: کسانی که در عصر غیبت اهل جهاد و فداکاری نیستند در زمان ظهور هم به یاری امام زمان (عج) نمی شتابند و خود را مخفی می کنند، این افراد فقط ادعای انتظار را دارند و در اصل منتظر واقعی نیستند. وی گفت: تا قبل از ظهور امام زمان (عج) نمی توان عدالت واقعی را حاکم کرد و تنها عدالت نسبی حکم فرما می شود چون عدالت واقعی کار بشر عادی نیست.

رحیم پور ازغدی بیان کرد: تعداد بالای طلاق در کشور شیعه مناسب نیست و جامعه ای که می خواهد منتظر واقعی باشد باید از خودخواهی دوری کند. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) عنوان کرد: در آخرالزمان حق و ناحق جای یکدیگر را می گیرد و خیلی راحت قداست حق انسان زیر سوال می رود.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: در آخرالزمان همه جا قرآن است اما بدعت در مفاهیم قرآنی نفوذ می کند، مفاهیم قران وجود دارد و دین فقط در ظاهر افراد وجود دارد اما در اصل دینی وجود ندارد.

وی با اشاره به کمرنگ شدن دین در جامعه آخرالزمان در کلام امام صادق (ع) اظهار داشت: دین در ظاهر وجود دارد اما منافع و فوائد دین در جامعه وجود دارد و افراد دین را برای رسیدن به منافع خودشان می خواهند.

رحیم پور ازغدی بیان کرد: مساجد در آخرالزمان پر از نمازگزار است اما برای یکدیگر فداکاری نمی کنند و در ظاهر کنار یک دیگر نماز می خوانند ولی در اصل دل هایشان از یکدیگر فاصله دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: امام صادق (ع) فرمودند علت گسترش فساد در جامعه این است که انسان ها مومن هنگام دیدن گناه سکوت می کنند و فقط به فکر اجرای احکام دینی هستند و در مواقعی که گناه و ظلم می بینند سکوت پیشه می کنند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به واقعه کربلا اظهار داشت: در واقعه کربلا ۷۲ نفر به یاری امام حسین (ع) شتافتند چون بقیه شیعیان قلابی بودند و تنها به فکر خود و مال دنیا بودند و در ظاهر ادعای شیعه بودن داشتند و هنگام عمل اصلیت خویش را نشان دادند.

رحیم پور ازغدی بیان کرد: در آخرالزمان تفریحات گناه و لذت های حرام عادی می شود، اسلام با لذت و تفریح حلال مشکلی ندارد اما لذت و تفریح های گناه را نهی کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: زمانی که امام زمان (عج) ظهور کند همه جای دنیا را عدالت فرا می گیرد و همه زمین ها آباد و سبز خواهد شد.

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی