کد خبر : 195148

ولایتمداری و اطاعت شهید

آخرین پیام من این است که قدر امام و ولایت فقیه را داشته باشید. خداوند می گوید: اگر شکر نعمت کردید، نعمت را افزون می کنم، اگر هم کفران نعمت کردید، از شما می گیرم. شکر گزاری از خدا فقط به دعا به امام نیست، بلکه اطاعت از فرمان های اوست. قدر امام را بدانید. مواظب باشید دل امام به درد نیاید و خدای ناکرده از ما به امام زمان علیه السلام شکایت نکند. ما براساس نیازی که به اسلام داریم، باید تلاش کنیم.
خاطراتی از شهید محمّدرضا تورجی زاده 
                                                                  

یکی از شاخصه های محمّدرضا اطاعت بود. اطاعت عجیبی از فرماندهی داشت. همیشه تکّه ای از وصیّتنامه شهید چمران را به بچّه ها گوشزد می کرد و می گفت:" تندتر از امام نروید که پایتان خرد می شود، از امام هم عقب نمانید که منحرف می شوید."
می گفت: " حول یک محور بروید. یک مثال نظامی هم می زد. می گفت: " ببینید، شب ها که می رویم رزم شبانه، یک بلدچی جلوی ستون است. فقط او راه را می شناسد، بقیه افراد حتّی فرمانده پشت سر اوست. این بلدچی راه را رفته و برگشته است. اگر تندتر از او حرکت کنیم، روی مین می رویم، اگر همه عقب بمانیم، یا اسیر می شویم یا کشته. ما الان در کشورمان یک بلدچی داریم که همه باید پشت سر او باشند او کسی نیست جز رهبر عزیر ما.
خود محمّدرضا برایمان تعریف می کرد، که در عملیّات، حاج حسین پشت بی سیم تقاضای تعدادی تانک می کرد، ولی مسئول اطاعت نمی کرد و می گفت: تانک نداریم. محمدرضا جریان را تعریف می کرد و می گفت: " وای به حالش، چطور از فرمانده خود اطاعت نکرده؟ چطور جرأت کرده از سردار حسین خرّازی اطاعت نکند؟ اگر در آن لحظه شهید می شد چه جوابی به خدا می داد؟"
محمّد در وصیّت نامه هایش هم به این نکته اشاره کرده بود:
" عزیزان، امام را همچون خورشیدی در بربگیرید و به دورش بگردید. ازمدار او خارج نشوید که نابودیتان حتمی است."
در نوار مصاحبه به عنوان آخرین سوال از محمّد پرسیدند:"اگر پیامی برای مردم دارید بفرمائید."
محمّد هم گفت:" آخرین پیام من این است که قدر امام و ولایت فقیه را داشته باشید. خداوند می گوید: اگر شکر نعمت کردید، نعمت را افزون می کنم، اگر هم کفران نعمت کردید، از شما می گیرم. 
شکر گزاری از خدا فقط به دعا به امام نیست، بلکه اطاعت از فرمان های اوست. قدر امام را بدانید. مواظب باشید دل امام به درد نیاید و خدای ناکرده از ما به امام زمان علیه السلام شکایت نکند. ما براساس نیازی که به اسلام داریم، باید تلاش کنیم.
اسلام به ما هیچ نیازی ندارد، خداوند خودش در قرآن می فرماید: اگر شما امّت، اسلام را یاری نکردید، شما را برمی دارم و امّت دیگری قرار می دهم که اسلام را یاری کند. 
مسئله دیگر، حمایت از شخصیّت های مملکتی است که پشت سر ولایت قرار دارند، مثل آیت الله خامنه ای دامت برکاته و آیت الله مشکینی. ما ضربه خوردیم، شهید بهشتی را ناجوانمردانه از ما گرفتند. فقدان او درد بزرگی برای جامعه ما بود.

نقل از کتاب خاطرات و زندگینامه شهید محمدرضا تورجی زاده، ص211-213، نشر دارخوین      

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی