578رکورد در مدت زمان 0.046ثانیه
عبارت مورد جستجو :
حریم خدا در وجود ما 19 اسفند 1393 10:24
خدا بیش از تصور ما به ما نزدیک است. قلب ما حرم خداست. نحوه نگه داری از حرم، میزان حضور خدا را نشان می دهد.
کلام نور 18 اسفند 1393 18:12
کلام نور چراغ راه و راهنمای مردم هست، اگر استفاده کینم.
در اسلام خداوند حکیم و مدبّر؛ قانونی به نام حقّ الناس قرار داه است؛ تا انسان ها از هرگونه تعدّی و تجاوز به حقوق یکدیگر خودداری نمایند. مجازات دنیوی و اخروی نیز منظور نموده تا ضامن اجرایی این قانون حکیمانه و عادلانه و تداوم نظم او عدالت اجتماعی و اقتصادی و خانوادگی و ... باشد.
عنایت حضرت زهرا سلام الله علیها و دعای چادری واقعی چه ها که نمی کند:
برخی نتایج بررسی ها و ریشه یابی میدانی نگارنده از سال ۷۶ تاکنون؛ درعلل گرایش افراد به حزب گرایی و گروه بندی و فعالیّت در احزاب و گروه ها از ابعاد مختلف که فرد را به عامل بازدارنده از پیشرفت و سازندگی در عرصه های مختلف کشور تبدیل می کند؛ به اختصار بیان می شود:
قرآن در آیات زیادی هرگونه گروه بندی و حزب گرایی را به شدت نهی و وعده عذاب داده است. بنابر آیات قرآن، همواره احزاب منشاء و عامل اختلاف بوده و در برابر اکثریت مردم قرار گرفته اند.
اصل اجتماعی "النّاس علی دین ملوکهم" در تمام جوامع از نظر تربیتی و روانی اصلی ثابت بوده؛ هم چنانکه بندگی خدا و رفتار عادلانه و ظلم ستیزی و ... حاکمان جامعه در رفتار و عقاید و نحوه عملکرد مردم مؤثر می باشد؛ نمی توان از آثار مخرّب آن؛ در جوامع دارای حاکمیّت حزبی غافل بود؛ چون؛ شیوع رفتار بزرگان و حاکمان جامعه به آرامی و در عمق جامعه و بلند مدت در تبدیل باورها و سستی ایمان ها نفوذ کرده؛ و موجب دگرگونی فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی می شود.
گفتن لبیک یا حسین پذیرش تعهد با امام حسین و حضور عملی در مسیر امام حسین علیه السلام است. با گفتن لبیک تعهد تحقق یافته و در صورت عدم انجام تعهد، مصداق اهل کوفه خواهیم شد.
اقتصاد هر کشور بر اساس مذهب و باورهای دینی و قومی خود ساخته می شود؛ و در صورت ضعف در اجرای آنها، از نسخه های بیگانگان کپی کرده و بدون توجه به آثار اجتماعی و اقتصادی، به مردم تحمیل می گردد. در ایران نیز علیرغم نظام اقتصاد اسلامی، قرن ها اقتصاد غیر مسلمانان به مردم تحمیل شده است و آثار زیان بار آن بیشتر نصیب مردم شده و حاکمان از بهره اقتصادی و ... بی نصیب نمانده اند.
یکی از قوانین اصلی هر نوع تجارت و کسب و کار؛ درآمد حلال هست؛ به طوری که لقمه حلال یکی از موضوع های مؤکّد در متون دینی اسلام بوده و از ارکان اصلی و عنصر تأثیرگذار در تربیت فرزند و تزکیه نفس و رهایی از بسیاری از گرفتاری های دنیوی و اخروی می باشد. قرآن در آیه 168 سوره بقره؛ با بلاغت و ایجاز؛ اجازه خوردن هر چه حلال و طیّب در زمین هست؛ صادر و دستور عدم پیروی از وسوسه های شیطان را اعلام فرموده است. بدیهی است؛ دستیابی به آنچه در زمین حلال و طیّب است؛ جز از راه درآمد حلال و مشروع قابل دستیابی نیست:
  • تعداد رکوردها : 578
بالای صفحه اصلی