کد خبر : 249169

نامه انقلابی سرگشاده آیت الله یزدی خطاب به آیت الله العظمی شبیری زنجانی

مقام و احترام شما در سایه احترام به نظام اسلامی حاکم، رهبری و شأن مرجعیت است، پس لازم است این احترام و شئون مرجعیت را رعایت فرموده و ترتیبی اتخاذ فرمائید این گونه مسائل دیگر تکرار نگردد.

نگارنده نیز به عنوان یکی ازحوزویان، ضمن تقدیر و تشکر از اقدام اسلامی و انقلابی آیت یزدی، تأسف شدید و شرمندگی از ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم که همه حوزویان جیره خوارمادی و معنوی سفره آن حضرت هستیم، ابراز و خواستار اقدام فوری جامعه مدرّسین و شورای عالی حوزه علمیه قم و مجمع عمومی اساتید و شورای سیاستگزاری ائمه جمعه درممانعت از تکرار چنین فجایعی در حوزه مرجعیّت و تدریس و امام جماعت و... هستم. 

فاین تذهبون؟

دشمنان اسلام بدانند، اسلام و مسلمانان همچنان پایدار و پیروز هستند و پیاده شدن چند نفر که تاریخ مواردی را به یاد دارد، هیچ خدشه و خللی در مسیر اسلام و انقلاب اسلامی ایران و تبعیّت مردم از مرجعیّت دینی ایجاد نکرده و نخواهد کرد. لم تقولون ما لاتفعلون؟
مردم فهیم و ولایت مدار و هشیار و پربصیرت ایران، توان شناسایی دسیسه های دشمن از درون حوزه علمیّه را دارد و می تواند صره را ناصره تشخیص دهد. 

در پی انتشار تصاویری از حضرت آیت الله شبیری زنجانی در فضای مجازی؛ آیت الله محمد یزدی طی نامه ای خطاب به این مرجع تقلید، خواستار رعایت شئون مرجعیت و احترام نظام اسلامی حاکم شدند.

نامه سرگشاده آیت الله یزدی خطاب به آیت الله العظمی شبیری زنجانیبه گزارش حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در پی انتشار تصاویری از آیت الله العظمی شبیری زنجانی در فضای مجازی؛ آیت الله محمد یزدی طی نامه ای خطاب به آیت الله العظمی شبیری زنجانی خواستاررعایت شئون مرجعیت و احترام نظام اسلامی حاکم شدند.

متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله شبیری زنجانی «دامت برکاته»

سلام علیکم

با احترام؛ ضمن عرض ارادت و تسلیت ایام اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، پیرو انتشار تصاویری در فضای مجازی از حضرتعالی در کنار برخی افراد مسئله دار که برای نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری«دام ظله العالی» احترامی قائل نیستند؛ بدین وسیله به عرض می رساند، این موضوع ناراحتی و تعجب مقلدین و حوزویان را در پی داشته است.

لازم به ذکر است، اینجانب نیز در دو مرحله با حضرتعالی مکاتباتی در مورد برخی از مسائل دیگر داشته ام که جواب قانع کننده ای دریافت نکردم؛ لذا این نامه رابه ناچار به صورت سرگشاده خدمتتان ارسال کردم.

چگونه می شود، حضرتعالی که فرصتی برای ملاقات با هیات رئیسه مجمع عمومی اساتید را ندارید، فرصت می کنید در منزل آقایی در تهران حاضر شوید و با این آقایان ملاقات داشته باشید!.یادآور می شوم مقام و احترام شما در سایه احترام به نظام اسلامی حاکم، رهبری و شأن مرجعیت است، پس لازم است این احترام و شئون مرجعیت را رعایت فرموده و ترتیبی اتخاذ فرمائید این گونه مسائل دیگر تکرار نگردد.ان شاء الله

محمد یزدی

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی