کد خبر : 242930

پروژه امنیتی «گاپ» برای ایجاد خشکسالی در ایران چیست؟

پروژه امنیتی «گاپ» برای ایجاد خشکسالی در ایران چیست؟/از سرقت آب های کرانه باختری تا خواندن نماز باران توسط خاخام ها!
گزارش اختصاصی از پشت پرده نمایش جدید نتانیاهو؛

پروژه امنیتی «گاپ» برای ایجاد خشکسالی در ایران چیست؟/از سرقت آب های کرانه باختری تا خواندن نماز باران توسط خاخام ها!

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در پیامی تصویری مدعی شد که برای کم آبی در ایران قصد دارد تا فناوری های جدیدی در زمینه مدیریت و تصفیه آب به مردم ایران پیشنهاد کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان؛ طی روزهای گذشته کلیپی از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فضای مجازی و شبکه های خارجی پخش شد که وی مدعی تمایل این رژیم برای کمک کردن به مردم ایران در زمینه کم آبی شده بود. در این گزارش می خواهیم در مورد این ادعا و پشت پرده آن بپردازیم.

ماجرای فایل ویدئویی چیست؟

نتانیاهو در این ویدئو با خوردن یک لیوان آب سخنان خود را شروع می کند و خطاب به مردم ایران می گوید: «ما از مشکل بی آبی در ایران باخبر هستیم و می دانیم که مردم از این مشکل بسیار رنج می کشند.....ما فناوری های پیشرفته ای برای تصفیه آب در اختیار داریم که باعث شده 90 درصد نیازهای آبی خود را از این طریق برطرف کنیم.... ما می دانیم که مسئولین کشورتان برای رفع این مشکلات برای شما کاری انجام نمی دهند.......ما با شما هستیم؛ ما کمک می کنیم تا میلیون ها ایرانی مجبور به رنج کشیدن نباشند. ».

راه حل پیشنهادی نتانیاهو برای کمک به ایران

جالب است بدانید که راه حل نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای کمک به مشکل کم آبی به ایران نه کمک در حوزه فناوری و سخت افزار و ارائه دانش تصفیه آب، بلکه تنها و تنها راه اندازی وب سایتی به زبان فارسی می باشد. این وبسایت در حقیقت بخشی از سایت رسمی  وزارت امور خارجه اسرائیل است که تنها مقاله هایی را در زمینه مدیریت منابع آب و کشاورزی به زبان فارسی منتشر می کند. این بخش همچنین ایرانیان را ترغیب به خواندن تجارب جدید اسرائیل در زمینه مدیریت منابع آب می کند و از آنها می خواهد اخبار مربوط به آن را در تلگرام دنبال کنند.

بررسی ادعای نتانیاهو

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ویدئو منتشر شده ادعا کرده است که به وسیله فناوری پیشرفته خود، 90 درصد آب مورد نیاز مردمش را از طریق تصفیه آب فاضلاب تأمین می کند و هم اکنون نیز هیچ مشکل کم آبی ندارند. اما آنچه که کاملاً مشخص و نمایان است کذب بودن این ادعا می باشد. فلسطین اشغالی به دلیل موقعیت جغرافیایی، هیچ رود دائمی ندارد و تنها رود، رود اردن است که این رود نیز بعد از جنگ 1۹46 در مرز مشترک سوریه، اردن و رژیم صهیونیستی در این سرزمین جریان یافته است و هم اکنون مردم در این سرزمین با مشکل کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند. مشکل کم آبی در این سرزمین طی چند سال اخیر به حدی بحرانی شده است که حتی روزنامه «هاآرتص» در سال 2016 اعتراف کرد اسرائیل برای تأمین آب مورد نیاز خود، آب های کرانه باختری را به سرقت می برد. همچنین چند ماه پیش نیز «اوری آریل» وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی از خاخام ها خواست تا برای رفع مشکل خشکسالی نماز باران بخوانند.(تصویر زیر تقاضای خواندن نماز برای بارش باران است).

نتانیاهو همچنین در بخش دیگر از سخنان خود در این ویدئو مدعی شده است، میلیون ها کودک ایرانی به دلیل مدیریت نادرست و سرقت منابع حیاتی و بی کفایتی از سوی مسئولین ایرانی رنج می برند به همین دلیل ما تصمیم داریم به دلیل مسائل حقوق بشری به آن ها کمک کنیم. این در حالی است که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در سال 2017 هشدار داده که کودکان غزه با مشکل آب سالم و بهداشت مواجه هستند؛ این رژیم کودک کش هیچگاه به این گزارش سازمان ملل توجه نکرده است و هم اکنون نیز مردم در نوار غزه به دلیل نبود آب شرب، با تشنگی فراگیر رو به رو هستند به طوری که کشورهای اروپایی به فکر اختصاص اعتبار و راه حل برای تامین آب شرب آن افتاده اند. سئوالی که پیش می اید این است که چرا به کودکان این منطقه کمک نمی کنید؟

اقدامات رژیم صهیونیستی برای ایجاد خشک سالی در ایران

یکی از از عواملی که باعث این خشک سالی و همچنین گرد و خاک در مناطق غربی و شمال غربی کشورمان شده است ایجاد و راه اندازی پروژه ای به نام «گاپ» در ترکیه می باشد. این پروژه، یک پروژه مهم و بسیار راهبردی برای امنیت زیست محیط منطقه است که در قالب این پروژه ۲۲ سد بر روی رودخانه های دجله و فرات در منطقه آناتولی شرقی در ترکیه احداث شده است که با بهره برداری، علاوه بر خشکسالی وسیع در عراق و سوریه، نوار غربی ایران هم به شدت درگیر خشکسالی شده است و خطر ریزگردها علاوه بر نقاط غربی، کل کشورمان را تهدید می کند. اما نکته قابل تأمل این پروژه سرمایه گذاری کلان رژیم صهیونیستی در کشور ترکیه برای احداث این سدها می باشد.  در زمان راه اندازی این پروژه به دلیل مشکلات زیادی که این سدها برای منطقه ایجاد می کرد بانک های جهانی در این پروژه سرمایه گذاری نکردند به همین دلیل اسرائیلی ها تبدیل به سرمایه گذار اصلی این پروژه شدند به صورتی که از میان حدود ۸۰ پیمانکار قوی این پروژه، بین ۵۰ تا ۶۰ پیمانکار متعلق به رژیم صهیونیستی هستند. با توجه به همین ترکیب، می توان گفت که این پروژه یک پروژه صهیونیستی برای ضربه زدن به ایران و منطقه است.

پشت پرده دل سوزی نتانیاهو برای ایران چیست؟

از آنجا که ایران دشمن شماره یک اسرائیل و آمریکا ممتر شرکت می کنند چون ترس از آسیب دیدن دارند و از منطقه امن خود بیرون نمی آیند چون برایشان ترسناک است.بچه ها باید در اشتباه کردن آزاد باشند و از آن ها چیز یاد بگیرند. در غیر اینصورت باور می کنند که تنها راه برای وجود داشتن و نجات پیدا کردن ریسک نکردن است.درست است که امنیت داشتن مهم است اما ریسک نکردن هم ممکن است جلوی پیشرفت را بگیرد. وقتی دست به هیچ کاری نمی زنند تا امنیتشان به خطر نیفتد خیلی از فرصت ها را از دست می دهند.برای پیشرفت در زندگی باید ریسک کرد. فرصت ها در همین ریسک ها نهفته هستند. شاید در این ریسک هیچ فرصتی نباشد شاید هم باشد. وقتی بیش از حد مراقب هستید فرصت ها را از دست می دهید و در نتیجه به موفقیت دست نمی یابید. موفقیت هرگز پشت در کسی که خطر نمی کند را نمی زند.اخطار ندهید، راهنمایی کنیدبه بچه ها اجازه دهید دلیل احتیاط را بدانند. هرگز آن ها را از افتادن نترسانید. آن ها باید یاد بگیرند که چطور بلند شوند، گردوخاک لباسشان را بتکانند و دوباره به راه رفتن ادامه دهند.هنگام گفتن این جمله موقعیت را برایش شرح دهید و این که برای مراقب بودن به چه چیزی نیاز دارند. در آن ها احساس خطر مبهم ایجاد نکنید. به او توضیح دهید که چرا این کار خطرناک است، اما انتخاب را از او نگیرید. همچنان به او اجازه دهید که در فعالیت ها شرکت کند. اجازه دهید خودش مرزها را کشف کند و حس احتیاط را درک کند.مثال هایی که برای توضیح این جمله می توانید به کار ببرید به شکل زیر است:حواست را در کاری که انجام می دهی جمع کن.مراقب غریبه ها باش و از آن ها فاصله بگیر.آن سنگ خیلی سنگین است می توانی مراقبش باشی؟قبل از پرتاب کردنش حواست به اطرافت باشد.نزدیک استخر ندو.حواست به دوستانت باشد شاید آن ها تو را نمی بینند.اگر توپ وسط جاده افتاد از بزرگترها کمک بگیر.اگر روش بازی دوستانت را دوست نداری به آن ها بگو.اگر هنگام بالا رفتن مراقب باشی سر نمی خوری.حواست به وقت باشد.به کودکانتان اجازه دهید زمین بخورندآن ها قرار نیست همیشه به حرف های شما گوش دهند. گاهی اوقات لازم است خودشان از بعضی چیزها درس بگیرند. پس آزادشان بگذارید. تنها کسانی که ریسک می کنند می توانند در آینده زندگی موفقی داشته باشند.یکی از موضوعات مهمی که پدر و مادر باید به آن توجه داشته باشند، آموزش مهارت مدیریت صحیح در تمام کارهایی است که بچه ها به نوعی با آن مواجه می شوند؛ این که ما بدانیم چطور هر کار مهمی را بخوبی مدیریت کنیم و به اصطلاح از پس آن برآییم، کمک زیادی به ما خواهد کرد تا به موفقیت بیشتری دست یابیم.
اما چگونه می توانیم مدیر خوب و موفقی باشیم و چگونه آن را به فرزندانمان منتقل کنیم؟ بچه های امروز می توانند در آینده مدیران خوبی باشند و حتی سختی ها و مشکلات را بهتر مدیریت کنند؛ به شرطی که ما بتوانیم در این خصوص آموزش لازم را به آنها بدهیم.انتخاب الگوی صحیح
وقتی ما می خواهیم موضوعی را به بچه ها آموزش دهیم، ابتدا خودمان باید الگوی خوبی برای آنها باشیم. در مورد آموزش مدیریت همبه همین صورت است و ما باید بتوانیم الگوی خوبی در این زمینه باشیم.
وقتی خود ما نمی توانیم مدیریت درستی برای کارهای خانه و کارهای بیرون از خانه داشته باشیم، نمی توانیم الگوی مناسبی هم در این خصوص برای فرزندانمان باشیم.
ما در بسیاری مواقع از این که این همه کار سرمان ریخته، شکایت داریم و فکر می کنیم قادر به انجام آنها نیستیم.
از لحاظ اقتصادی نیز نمی توانیم دخل و خرج خود را به شیوه مناسبی مدیریت کنیم و معمولا در این خصوص با مشکلات زیادی مواجه می شویم.
بنابراین اگر خودمان نمی توانیم روش های مدیریت درست را در موضوعات مختلف زندگی به فرزندانمان آموزش دهیم، باید برای آنها الگوی مناسبی انتخاب کنیم.
البته باید حتما خواست و علاقه خود بچه ها را هم در نظر بگیریم و به آن احترام بگذاریم، اما برای آموزش نحوه درست مدیریت به بچه ها می توان به این نکات توجه کرد:
تشویق به فعالیت های گروهی
بچه ها با ورود به اجتماع کم کم باید نوع زندگی بیرون از محیط خانواده را تجربه کنند. آنها می توانند در محیط های آموزشی مانند مدرسه دست به فعالیت های جمعی بزنند. مثلا با توجه به علاقه خود رشته ورزشی خاصی را انتخاب کنند و ببینند چگونه می توان مدیریت یک تیم ورزشی را برعهده گرفت. البته بچه ها باید یاد بگیرند همه چیز همیشه موافق میل و خواست خودشان نیست و باید تحمل شنیدن نظر و عقاید اعضای دیگر گروه را هم داشته باشند. بنابراین اگر قرار است در گروه تصمیمی گرفته شود، حتما باید طبق نظر و عقیده همه آنها باشد. هیچ کس هم نباید قصد تحمیل عقیده خود را به دیگران داشته باشد.
اعتماد به نفس
به فرزندتان اعتماد کنید و او را در انجام بسیاری از کارهای خانه شرکت دهید. در تصمیم گیری ها نیز نظر او را جویا شوید. مثلا یکی از راه های بالا بردن اعتماد به نفس این است که وقتی به رستوران می روید، اجازه دهید خودش غذایش را انتخاب کند یا وقتی می خواهید به مهمانی بروید اجازه بدهید خودش لباسش را انتخاب کند.
حتی به او فرصت دهید وقتی غذایش تمام شد، دم صندوق برود و خودش پول را حساب کند. به این ترتیب او فرصت بیشتری خواهد داشت با گروه های مختلف مردم در ارتباط باشد و از طریق معاشرت با قشرهای مختلف به شناخت و آگاهی بیشتری در چگونگی برقراری ارتباط با دیگران برسد.
مهارت مذاکره
فرزند شما باید بتواند مودبانه و باشهامت نظر و عقیده خود را مطرح کند و قاطعانه به درخواست های دیگران پاسخ مثبت یا منفی بدهد. اگر در کودکی یاد بگیریم قاطعانه اظهار نظرکنیم، در بزرگسالی و روابط اجتماعی خود نیز با مشکلات کمتری مواجه می شویم و می توانیم ارتباطات موفق تری داشته باشیم. ضمن این که برخوردار بودن از قاطعیت یکی از مهم ترین اصول مدیریتی است.
شکست
به فرزندانتان یاد بدهید اگر قرار است مثلا به عنوان نماینده یا سرپرست یک گروه در نظر گرفته شود، انتظار نداشته باشد همیشه خودش پیروز شود. همه ما گاهی به دلایل مختلف شکست می خوریم، اما وقتی ناامید شویم و نتوانیم آن را تحمل کنیم فرصت هرگونه پیشرفتی را از خود خواهیم گرفت.
تصمیم گیری
تصمیم گیری چیزی است که همه ما در تمام دوران زندگی در معرض آن قرار می گیریم. بنابراین بهتر است بچه ها هم هرچه زودتر آن را یاد بگیرند. آنها باید بتوانند در مواجهه با حق انتخاب های مختلف و با توجه به در نظر گرفتن مزایا و مضراتی که پیش روی آنهاست، با آگاهی و بررسی تمام جوانب، تصمیم درستی بگیرند.بچه های دو تا سه ساله دوست دارند گوشی تلفن را بردارند و حرف بزنند و با حرف هایشان دیگران را بخندانند. وقتی آنها گوشی تلفن را برمی دارند و کسی با آنها حرف میزند ، یا ساکت می مانند و سرشان را تکان می دهند و یا وسیله ای را برمی دارند تا آن را از پشت گوشی به طرف مقابل نشان دهند.
بچه ها فکر میکنند کسی از پشت گوشی با آنها حرف میزند ، میتواند آنها را ببیند.
بچه ها دوست دارند وقتی تلفن زنگ می زند مثل والدینشان اولین کسی باشند که گوشی را برمی دارند. والدین برای این که مانع این کار کودکشان شوند ، به او می گویند که خودشان گوشی را برمی دارند ولی کودک نیز دوست دارد خودش این کار را انجام دهد.
بنابراین با پدر و مادرش مسابقه می دهد تا ببیند کدام یک از آنها زودتر به تلفن می رسند . وقتی کودکی دوساله گوشی تلفن را برمی دارد ساکت می ماند و چیزی نمی گوید.
کودکان سه ساله وقتی گوشی را برمی دارند می پرسند که چه کسی با آنها تماس گرفته و چه کار دارد. اگر فردی به یک کودک چهار یا پنج ساله پیغامی را بدهد ، احتمالا او آن را فراموش میکند.
بچه ها در این سنین بیشتر در مورد خودشان حرف میزنند . وقتی آنها حرف خودشان را به طرف زدند و گوشی را سر جایش گذاشتند ، خیلی زود حرف های او را فراموش میکنند.
بچه ها تلفن را خیلی دوست دارند ، نه تنها به خاطر اینکه آنها می توانند مثل پدر یا مادرشان از آن استفاده کنند ، بلکه به این دلیل که تلفن برای آنها یک وسیله ی جالب و جذاب است.
تلفن برای کودکان هم یک وسیله است و هم یک اسباب بازی ، بچه ها میتوانند با آن از افکار و احساساتشان برای دیگران بگویند ، آنها وقتی با تلفن حرف میزنند احساس تنهایی نمی کنند. وقتی پدر یا مادر کودکی با تلفن حرف میزند ، او نیز دلش می خواهد با تلفن حرف بزند تا توجه پدر یا مادرش را به خود جلب کند.
پدر و مادران اغلب دوست ندارند وقتی مشغول حرف زدن با تلفن هستند ، کودکشان گوشی را از آنها بگیرد و حرف بزند . اگر والدین گوشی را به فرزندشان ندهند او سر و صدا راه می اندازد و اعصاب آنها را خرد می کند اگر کودک به این کارش ادامه دهد پدر یا مادر او مجبور می شوند تلفن را قطع کنند و در فرصتی بهتر تلفن بزنند.
حرف زدن با کودکان دو تا سه ساله در این شرایط اغلب بی فایده است ولی والدین میتوانند با کودکان شش ساله ی خودشان حرف بزنند و به آنها بگوید وقتی کسی به خانه شان تلفن می زند ، آنها باید ساکت باشند.
گاهی اوقات بچه های کوچک را میتوان با دادن خوراکی یا یک اسباب بازی ساکت کرد ولی معمولا آنها کار خودشان را میکنند و سر و صدا راه می اندازند.
وقتی شخص مهمی به شما تلفن می زند و کودک شما گوشی را برمی دارد ، دستپاچه می شوید ، اما میتوانیم به فرزندانمان یاد بدهیم که وقتی با تلفن حرف می زنند ، ادب را رعایت کنند ، ولی یاد دادن این مهارت به کودکان کوچک کار مشکلی است و والدین باید امیدوار باشند فردی که به خانه ی آنها تلفن زده است شرایط آنها را درک کند.
شما میتوانید برای حل این مشکل از دوستان یا خانواده تان بخواهید در زمان مشخصی به خانه ی شما تلفن بزنند و با فرزندتان حرف بزنند.
بنابراین وقتی خودتان مشغول حرف زدن با تلفن هستید ، میتوانید به فرزندتان قول بدهید که وقتی تلفنتان تمام شد ، عمه یا خاله اش به او تلفن می زند و او میتواند گوشی را بردارد و حرف بزند.
اگر مشغول حرف زدن با کسی هستید که او نیز کودکی هم سن و سال کودک شما دارد ، میتوانید چند دقیقه ای به کودکان اجازه دهید با هم حرف بزنند.
معمولا والدین بچه ها دوست دارند ، فرزندشان با بچه های دیگر تلفنی حرف بزند. کودک شما همچنین این فرصت را پیدا میکند که به دوستش تلفن بزند.8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AE%D8%A7%D8%AE%D8%A7%D9%85-%D9%87%D8%A7-

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی