کد خبر : 186629

به خاطر سنگ کلیه جراحی نکنید

در طبّ گیاهی اعم از اسلامی و سنّتی درمان قطعی وجود داشته و با حلّ نمودن سنگ ها با داروهای گیاهی و حجامت از یک یا دو کلیه دارای سنگ، علاوه بر دفع سنگ با کمترین درد، سنگ سازی نیز متوقف گردیده و نیازی به هیچ گونه عمل جراحی در سنگ های کلیوی که برخی به دلیل گیر کردن در حالب و خطر جانی بر بیمار، نیاز به عمل جراحی اورژانسی داشته ندارد.
طبّ شیمیایی در درمان سنگ های کلیه و مجاری ادار بعد از بی نتیجه ماندن درمان با داروهای شیمیایی و بزرگ شدن سنگ بیش از 9 میلی جز عمل جراحی در حال حاضر بسته و یا در گذشته عمل جراحی باز چاره ای نیافته اند.
همچنین، در طبّ شیمیایی برای درمان قطعی و توقّف سنگ ساز شدن کلیه جز تحت درمان بودن مداوم تا آخر عمر و اقدام پزشکی برای دفع سنگ ها راهی وجود ندارد، ولی در طبّ گیاهی اعم از اسلامی و سنّتی درمان قطعی وجود داشته و با حلّ نمودن سنگ ها با داروهای گیاهی و حجامت از یک یا دو کلیه دارای سنگ، علاوه بر دفع سنگ با کمترین درد، سنگ سازی نیز متوقف گردیده و نیازی به هیچ گونه عمل جراحی در سنگ های کلیوی که برخی به دلیل گیر کردن در حالب و خطر جانی بر بیمار، نیاز به  عمل جراحی اورژانسی داشته و علاوه بر هزینه گزاف عمل جراحی، عوارض و تبعات بعدی استفاده از داروهای بیهوشی( بیهوشی کامل و یا تزریق ماده بی حس کننده موضعی) را بر بیمار تحمیل می کند، ندارد.
داروهای گیاهی مانند خارخاسک و خارشتر و نیز عرق ترپ سیاه (روزانه به مقدار خیلی کم در حد یک قاشق چایخوری در سه مرتبه به دلیل عوارض) در کمترین زمان سنگ های بزرگ را حلّ  و پس از کوچکتر شدن دفع می کند.
خوردن هندوانه و انگور و مایعات زیاد (آب وآش پرازسبزی) نیز در این مدّت برای تسریع در دفع سنگ ها مفید هست. 
همچنین، روزانه 20 دقیقه پیاده روی با سرعت زیاد به دفع سریع سنگ کمک می کند.
در سه سال گذشته متاسفانه طبّ اسلامی و سنّتی که بیشتر مورد استقبال اکثر مردم به ویژه در بین قشر مذهبی بوده و هست، رو به رکود بوده و کمک هزینه درمان که از طریق بیمه های تکمیلی  و نیز کمیسیون های پزشکی از سوی بیمه کنندگان از جمله مرکز خدمات حوزه علمیّه قم و... که با ارائه اسناد پزشکی مقادیر زیادی از هزینه های درمان پرداخت می شد، قطع شده و کمیسیون پزشکی منحل گردیده و بیماران را دچار مشکلات حادّ در انتخاب نوع درمان و اخذ نتیجه قطعی بدون عمل جراحی در موارد قلب و کلیه و... با کمترین هزینه و مشکلات جسمی و روحی و مالی شده است.
متأسفانه، وضعیّت مذکور، به حذف طبّ سنّتی و اسلامی از چرخه درمان کشور دامن زده که ریشه آنها در روایات معتبر می باشد.
چند سال پیش، حتی هزینه  حجامت هم با ارائه اسناد پزشکی معتبر و نسخه رسمی پزشک از طریق کمیسیون پزشکی مرکز خدمات حوزه علمیه قم پرداخت می شد.

ثبت شده توسط : منصوره وطنی

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
بالای صفحه اصلی